Pusdiena

Valdība skatīs nodokļu reformas pamatnostādnes arī bez Vienotības atbalsta

Pusdiena

Baltais nams: Trampam un Putinam bija labas sarunas par kara izbeigšanu Sīrijā

PBK korespondente Jelgavas bērniem māca žurnālistiku, bet televīzijā slavē vietējo domi

PBK korespondente Jelgavas bērniem māca žurnālistiku, bet televīzijā slavē domi (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kopš februāra ar Jelgavas domes atbalstu vairāki desmiti pilsētas bērnu un jauniešu apgūst žurnālistikas un audiovizuālās mediju mākslas pamatus. Nodarbības vada Krievijas pilsonim piederošā „Pirmais Baltijas kanāls” jeb PBK žurnāliste Marija Burgarte, kas pati uzrunājusi domi apmācīt Jelgavas jauniešus. Domei gan no tādas sadarbības ir arī labums, jo pretī tā saņem pašas žurnālistes gatavotus komplimentārus sižetus televīzijā.

Kad Latvijas Radio un Latvijas Televīzija pētnieciskajā projektā „Sistēmas bērni” vēstīja par vardarbību pret Jelgavas bērnunama bērniem, televīzijas kanāls PBK par izgaismotajām problēmām izvēlējās ziņot no cita skatu punkta.

Tas nostājās pašvaldības pusē, kritizējot ekspertus par it kā nepamatotu trauksmes celšanu, kā arī aizstāvot Jelgavas domi un runājot domes priekšsēdētāja „zaļzemnieka” Andra Rāviņa valodā nevis par problēmu, bet to, kā gan šī problēma varēja nākt gaismā.

„Prasīsim Datu aizsardzības centram, prasīsim atbildību no cilvēkiem, kas ar šiem datiem strādā. Tie ir bērnu dati, kas nonākuši publiskā vidē. Kā tas iespējams? Kā cilvēki tā drīkst darīt? Tās ir pretlikumīgas lietas!” sacīja Rāviņš.

Jelgavas domi aizstāvošo sižetu autore ir jelgavniece Marija Burgarte. Viņa kopš februāra ir pašvaldības cieša sabiedrotā, jo domes struktūrvienībā - Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā – bērniem un jauniešiem vada žurnālistikas nodarbības.

Pašvaldības iestādes vadītāja Sarmīte Vīksna atklāj, ka Burgarti kā mediju eksperti izvēlējusies bez konkursa. „Marija pati pie mums atnāca ar ļoti interesantu projektu. Tā būtība un mērķis bija lokālais patriotisms un savu zināšanu nodošana jauniešiem par žurnālistikas un audiovizuālo mediju pamatiem. Iepazīstoties ar Marijas projektu un vēlāk strādājot, mēs konstatējām, ka ideja ir ļoti laba. Marija ir jelgavniece un viņas vēlme bija piedāvāt savus spēkus un zināšanas pilsētas jauniešiem,” saka Vīksna.

Žurnālistes Burgartes kursus apmeklē ap 50 Jelgavas bērnu un jauniešu, pamatskolas pēdējo klašu un vidusskolas skolēnu. Nodarbības ilgs līdz pat jūnija pirmajai pusei, bet Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra vadītāja Vīksna jau pašlaik apgalvo, ka sadarbību turpinās arī rudenī.

„Pirmā Baltijas kanāla” ideoloģijas nodošana jauniešiem domi nebaidot, savukārt pašvaldības budžeta naudu, ko maksā žurnālistei, dome atklāt negrasās.

„Publiskot līgumsaistības būtu neētiski,” norāda Vīksna. Sarunā ar Latvijas Radio žurnālistes honorāru viņa atsakās atklāt. „Vai ir bijuši tādi jautājumi un interese par šo jautājumu? Tā ir jūsu personīgā interese. Varbūt tomēr paliksim pie tādiem ētiskiem kritērijiem – līgumsaistības es neizpaudīšu. Sabiedrība nav interesējusies. Es neuzskatu, ka jūsu jautājums pauž sabiedrības interesi,” saka Vīksna.

To, cik par nodarbībām saņem, neatklāj arī pati žurnāliste Burgarte. Intervijai viņa nepiekrīt, aicinot jautājumus iesūtīt e-pastā. Burgarte arī nesaskata problēmas faktā, ka par domes naudu māca žurnālistiku pilsētas jauniešiem un reizē gatavo domes pozīcijai labvēlīgus sižetus televīzijā. Kanāla PBK ideoloģijas apmācībās neesot.

„Es aicinu uz Jelgavu savus kolēģus, jelgavniekus, kuri strādā citās redakcijās. Piemēram, [Anatolijs] Golubova kungs, kurš arī ir jelgavnieks. Viņš bija atbraucis stāstīt par savu pieredzi. Pie mums bija LTV režisors, operatori, skaņu režisori. Tātad nekā tāda tur diemžēl nav. Tas ir ar sociālu mērķi – savai pilsētai vēlos izdarīt kaut ko labu,” paskaidroja Burgarte.

Jelgava citu pilsētu vidū izceļas arī ar lielajiem tēriņiem savam informatīvajam izdevumam, kas krāsu lapās iznāk katru nedēļu, tiek piegādāts katrā pastkastītē un kam pilsētas budžetā paredzēti gandrīz 400 000 eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti