Dienas ziņas

Gāzes baloni pārtop zvangās

Dienas ziņas

Palīdzēsim.lv atbalsta īpašās mammas

Pāvilostas muzejā atklāj izstādi par mazpilsētas attīstību

Pāvilostas vēsturi aicina izzināt zelta smilšu pulksteņa graudos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pirms diviem gadiem Pāvilostas novadpētniecības muzeja savdabīgi veidotā ekspozīcija „Pāvilosta padomju laikā” ieguva Latvijas Muzeju biedrības gada balvu. Taču muzeja darbinieki nav apstājušies pie sasniegtā un sadarbībā ar Palangas kūrorta muzeju šopavasar pabeiguši darbu pie jaunas un modernas digitālas ekspozīcijas „Pāvilostas zelta smilšu graudi”, kas stāsta par mazpilsētas attīstību pēdējā simtgadē.

Nelielā muzeja ekspozīcijas telpa pārsteidz ar savu atturīgi eleganto iekārtojumu. Skatam paveras lielformāta senās Pāvilostas fotogrāfija, kas uzdrukāta uz aizkariem, tādējādi radot savdabīgu realitātes efektu par dzīvi 30.gados Upmalas jeb tagadējā Dzintara ielā. Taču pats lielākais lepnums, atzīst muzeja vadītāja Irina Kurčanova - interaktīvais smilšu pulkstenis.

Ekspozīcijas „Pāvilostas zelta smilšu graudi” fotogrāfijās un dokumentos iespējams izzināt pašus būtiskākos notikumus par mazpilsētas attīstību pēdējo simt gadu laikā. Materiāli ņemti gan no muzeja fondiem, gan sūtīti no ārvalstīm,

piemēram, par protesta akciju 1977.gadā pret atomelektrostacijas būvi Pāvilostā.

Visa rakstiskā informācija lasāma pēc izvēles kādā no četrām valodām. Te arī dažādu grūtības pakāpju puzles, kas stāsta par Pāvilostai savdabīgo un raksturīgo.

"Šo digitālo ekspozīciju ir doma arī papildināt. Tas būs 19., 20.gads un tā tālāk. Tas viss iespējams kā bezgalīgais stāsts, jo vakardiena jau ir vēsture," stāsta muzeja vadītāja.

Jaunā ekspozīcija tapusi sadarbībā ar Palangas kūrorta muzeju pārrobežu projekta ietvaros. Par iegūto finansējumu vairāk nekā 130 tūkstošiem eiro paveikti būtiski uzlabojumi nelielajā mazpilsētas novadpētniecības muzejā. Beidzot bijusi arī iespēja muzeja krājumus papildināt ar dzintaru, ko sagādājuši paši pāvilostnieki.

"Atnesa litra burku ar dzintariem. To nosvērām un uzņēmām krājumā kā kopumu," stāsta Kurčanova. Litra burkā esot aptuveni 700 gramu dzintara.

Darbs pie jaunu un mūsdienīgu ekspozīciju iekārtošanas turpināsies. Līdz Zvejnieksvētkiem jaunuzceltajā Tīklu mājā iecerēts vienkopus izvietot zvejniecības rīkus no senatnes līdz mūsdienām. Te arī katram būšot iespēja iejusties zvejnieka lomā, tiesa gan, virtuālajās jūras bangās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti