Dienas ziņas

Daugavas svētki Ikšķilē

Dienas ziņas

Folkloras nometne Latgales reģiona bērniem

Pāvilostā atpūšas bērni no Ukrainas

Pāvilostā atpūšas bērni no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pāvilostai ir četras sadraudzības pilsētas, no kurām visciešākā  un sirsnīgākā sadarbība izveidojusies ar Horodoku Rietumukrainā.  Pirms diviem gadiem pāvilostnieki jaunos draugus iepazina Ukraiņu dienā, arī paši vairākkārtīgi tur viesojušies. Šonedēļ Pāvilostā ieradušies septiņi bērni, kuri tēvi piedalījušies cīņās par Ukrainas neatkarību – gan Maidana notikumos, gan Austrumukrainā.

Tarass un Pavlo pirms trīsarpus gadiem Kijevā notikušajā Maidanā zaudējuši savus tēvus.  Puišu acīs jaušamas skumjas, taču šobrīd kopā ar latviešu draugiem viņi mēģina aizmirst skaudro realitāti. Arī Maksima, Taņas, Viktorijas, Kristīnas un Sofijas tēti piedalījušies cīņās par Ukrainas neatkarību valsts austrumos. Kā stāsta Horodokas pilsētas 5.skolas direktore, Ukrainas bērnu grupas vadītāja Oksana Iščuka, tad pirmajam braucienam uz rehabilitācijas nometni Pāvilostā izvēlēti tie skolēni, kuru ģimenes skārušas kara šausmas:

„Mēs atbraucām, lai bērni atpūstos un lai redzētu citu valsti. Svarīgi, lai viņi komunicētu ar saviem vienaudžiem arī šeit, Pāvilostā, jo tas paplašina redzesloku.”

Nedēļas laikā visi septiņi nometnes dalībnieki vairākās ekskursijās iepazinuši Pāvilostu un tās apkārtni. Kā vislielākais pārsteigums bijusi Baltijas jūra un skati no Akmeņraga bākas. Katru dienu kopā ar vietējiem jauniešiem tiek izspēlētas dažādas galda spēles, aizvadītas arī kopīgās futbola sacensības, kurā uzvarējusi draudzība.

„Man ļoti patīk, kā mūs uzņem - ļoti labi, viesmīlīgi, neviens nedara mums pāri. Mūs pieņem kā savējos, esam sadraudzējušies ar vietējiem puišiem,” priecājas  Tarass.

Pāvilosta vidusskolas 6.klases skolnieks Viesturs Ralfs Kurčanovs stāsta:

„Ar viņiem spēlējam novusu, tā mēs sadraudzējāmies. Runājamies viens ar otru. Vakar visu laiku gājām kopā, mācu viņiem runāt arī latviski.”

Pāvilostas sadraudzība ar Ļvovas apgabala Horodokas pilsētu aizsākusies pirms gadiem trim. Gan ukraiņu, gan pāvilostnieku delegācijas, arī pašdarbības kolektīvi jau vairākkārtīgi viesojušies viens pie otra. Rīkoti koncerti, labdarības akcijas karā cietušajām ģimenēm.

„Kad esi tur, tad pārņem sajūta – ja var palīdzēt, tad ir jāpalīdz. Šī nometne ir tiem bērniem kā palīdzība. Ļoti gribētu, lai tā turpinās arī nākamos gadus,” ieceri pauž  Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti