Dienas ziņas

Daugavpils izsludinās enerģētikas krīzi

Dienas ziņas

Pirms svētkiem uz robežas garas kravas auto rindas

Dzīvnieki jānodod adopcijai pusgada laikā?

Patversmes Ropažos un Talsos neizpratnē par noteikumiem – dzīvnieki jāadoptē pusgada laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Ropažu un Talsu novada domes iepirkumos par klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu iekļauts punkts, kas paredz, ka dzīvnieku adopcijas process nedrīkst būt ilgāks par sešiem mēnešiem. Aptaujātās patversmes uzskata, ka šādai prasībai nav juridiska pamata un tā ir pretrunā ar “No kill” principiem, kas paredz jebkuram dzīvniekam ļaut dzīvot. Ropažu novads iepirkumu pašlaik pārtraucis.

Likumdevējs ir noteicis, ka pašvaldībām jārūpējas par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu, uzturēšanu un bezsaimnieka dzīvnieku līķu utilizāciju. Tāpēc ik gadu tiek organizēts iepirkumu konkurss, kurā specifikāciju, ievērojot dzīvnieku labturības prasības, nosaka iepirkumu veicējs. Dzīvnieku patversmes šoreiz gan pārsteidzis Ropažu novada iepirkuma specifikācijā iekļautais, ka dzīvnieku adopcijas process nedrīkst būt ilgāks par sešiem mēnešiem.

Dzīvnieku patversmes ''Mežavairogi'' vadītāja Danuta Priede norādīja: “Kāpēc viņš [dzīvnieks] ir jāneitralizē, minot vienīgo iemeslu, ka viņš nav adoptēts līdz sestajam mēnesim. Pašreiz nav skaidrs, kāpēc šāda norma vispār iepirkumā ir ielikta, jo juridiska pamatojuma tai nav.”

Arī Valmieras un Cēsu patversmes, kuras gan neesot grasījušās piedalīties iepirkumā, ir izbrīnītas par šādu normu. Kā stāstīja patversmju pārstāvji, garantēt adopciju pusgada laikā noteikti nevarot neviens, jo esot arī tādi dzīvnieki, kuri tikai pēc pusgada ir gatavi adopcijai.

Ropažu novada teritorijā esošās ''No kill''dzīvnieku patversmes ''Ulubele'' vadītāja Ilze Džonsone uzskata, ka tā ir pretimnākšana tām organizācijām, kuras vēlas tikai vairāk nopelnīt.

“Ir tiešām organizācijas, kas ir iemanījušās mēnesī uztaisīt “divus apgriezienus” ar dzīvniekiem. Savākt, eitanizēt un vākt nākošos. “Ulubelei” tas šķiet absolūti neloģiski, tāpēc mēs lūgsim palīgā ''Dzīvnieku policijas'' juristus izpētīt, no kurienes kājas aug šīm spārnotajām prasībām,” sacīja Džonsone. 

''Ulubeles'' vadītāja pamanījusi, ka šāds punkts specifikācijā iekļauts arī Talsu novada iepirkumā. Sazināties ar iepirkumu nodaļas speciālisti ceturtdien neizdevās, bet iepirkuma uzvarētāja – ''Slokas dzīvnieku patversme'' pārstāvis atzina, ka šo punktu vienkārši ignorēšot, un, ja pēc pusgada jaunas mājas dzīvniekam nebūs atrastas, tas palikšot patversmē. 

Ropažu novads iepirkumu gan pārtraucis un skaidroja: “Par adopcijas procesu dzīvniekam: ir noticis pārpratums nepareiza formulējuma un dažādas interpretācijas dēļ. Adopcijas process dzīvniekam bija domāts jau sadarbībā ar potenciālo jauno dzīvnieka īpašnieku, nekādā gadījumā par eitanāzijas procesu dzīvniekam.”

Savukārt Priede sacīja: “Es ļoti ceru, ka iepirkumu komisija šim iepirkuma pievērsīsies ar lielāku atbildības sajūtu. Parasti suņu, kaķu iepirkumi, nu, tie jau ir tikai suņi un kaķi, un tad tur reizēm saliek tādas normas iekšā, kas fiziski nav izpildāmas. Es domāju, ka beidzot ir jāpievēršas tam nopietni.”

Patversmes arī vēlētos, lai tā saucamajiem mazajiem iepirkumiem tiktu pagarināts pieteikšanās termiņš, kas pašreiz esot tikai desmit dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti