Dienas notikumu apskats

Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzīst Krievijas rīcību Beslanas traģēdijā par nepietiekamu

Dienas notikumu apskats

PVN likmi medikamentiem necels; naudu veselības aprūpei meklēs citur

Pašvaldību vēlēšanās pagaidām visvairāk sarakstu iesniegusi ''Saskaņa''

Pašvaldību vēlēšanās pagaidām visvairāk sarakstu iesniegusi «Saskaņa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Otrdien, 18. aprīlī, turpinās sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 3. jūnijā. Rīgā un vairākās citās lielajās Latvijas pilsētās sarakstus pirmā iesniedza "Saskaņa". Esošie Rīgas domes saimnieki savā sarakstā pārsvarā vietas saglabājuši esošajiem deputātiem, taču ir arī vairāki jaunpienācēji.

Pēc Lieldienu brīvdienām sarakstus uz vēlēšanām sākušas pieņemt lielākā daļa pašvaldību vēlēšanu komisiju.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) otrdien, 18.aprīlī, apkopotā statistika gan liecina, ka galvenais darbs sarakstu reģistrācijai vēl priekšā – daudzos novados vēl nav iesniegts neviens saraksts. Neviens saraksts pagaidām nav iesniegts arī Jūrmalā, kur parasti par vietām domē ir ļoti sīva konkurence. Kopumā pašlaik Latvijā pieteikti 1002 kandidāti, kuri pārstāv 52 sarakstus.

Rekordiste pagaidām Rīga – ar četriem sarakstiem, pa trim ir Jēkabpilī, Daugavpilī un Bauskas novadā. No partijām aktīvākā ir "Saskaņa". Partija oficiāli pieteikusies startēt vēlēšanās 10 pašvaldībās, kā pirmā iesniedzot sarakstu vairākās lielajās pilsētās, tajā skaitā Rēzeknē, Ventspilī, Liepājā un Jelgavā, kur sarakstu jau iesniegusi arī līdzšinējā mēra Andra Rāviņa pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība.

Rīgā saraksta iesniegšanu "Saskaņa" kopā ar "Gods kalpot Rīgai" atzīmēja vērienīgā pasākumā viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija". Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") uzrunā uzsvēra, ka nākamo gadu prioritāte būs ielu remonti.

Kā jaunums partiju programmā minēts municipālo aptieku atvēršana pašvaldībai piederošajās ārstniecības iestādēs.

"Mēs piedāvāsim šajās aptiekās sortimentu ar minimālu uzcenojumu, un tās aptiekas strādās bez dotācijām, bet ar minimālu peļņu, lai tādā viedā kalpotu kā sociāla pakalpojuma sniedzēji," skaidroja Ušakovs.

Partijas "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" pieteikušas 63 kandidātus. No visiem saraksta deputātu kandidātiem 48 ir vīrieši, un 15 sievietes. 27 cilvēkiem latviešu valoda ir dzimtā.

Rīgas varas partiju saraksta augšgalā nemainīgi ierindoti Nils Ušakovs un Andris Ameriks, savukārt uz trešo vietu sarakstā pakāpusies Rīgas 80. vidusskolas direktore Anna Vladova. Viņa uzrunā kritizēja Izglītības un zinātnes ministriju, kuras pasūtītā pētījuma par skolu tīklu starpziņojumā norādīts, ka 80. vidusskolā skolēniem ir vāji rezultāti obligātajos centralizētajos eksāmenos.

Kandidātu vidū ir arī bijušais "Vienotības pārstāvis Kārlis Strēlis.

No "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" kopējā saraksta startēs arī bijusī Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova,  kura bija spiesta nolikt Saeimas deputāta mandātu aizdomās turētās statusa dēļ lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Viņa stāsta, ka pēc mandāta nolikšanas koncentrējusies darbam pašas vadītajā Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrībā "Zolitūde 21.11.".

"Es vēlos startēt Rīgas pašvaldības vēlēšanās, lai šim manam sabiedriskajam darbam būtu lielāks atbalsts varas līmenī. Diemžēl likums man pašlaik to neļauj darīt Saeimas līmenī, bet es to noteikti turpināšu darīt pašvaldības līmenī. Savu krimināllietu es nevēlos komentēt, jo tiešām tas joprojām atrodas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā. Ļausim profesionāliem cilvēkiem izdarīt pareizus secinājumus," teica Ločmele-Luņova.

Ušakovs tikmēr norāda, ka Ločmele-Luņova parādījusi piemēru citiem deputātiem, noliekot Saeimas mandātu pēc pirmajām aizdomām par nelikumīgu rīcību, un viņai neesot, ko pārmest.

Rīgas mērs ir pārliecināts, ka varu galvaspilsētā izdosies saglabāt, lai gan atgādina, ka ASV prezidenta vēlēšanās pērn prognozes nepiepildījās.

"Es domāju, ka mēs atkārtosim pagājušās reizes rezultātus – plus mīnus 58%-60%, bet es atgādinu saviem biedriem Hilarijas Klintones piemēru. Vēl ir 46 dienas priekšā," sprieda Ušakovs.

Rīgā pašvaldību vēlēšanām šobrīd ir iesniegti vēl trīs saraksti – Jaunā konservatīvā partija ar Jutu Strīķi priekšgalā, ''Latvijas attīstībai'' kopā ar Latvijas Reģionu apvienību mēra amatam izvirzījusi Mārtiņu Bondaru, savukārt eiroskeptiķu Rīcības partijas saraksta līderis ir Igors Meļņikovs.

Saskaņā ar likumu partijai, kura iesniedz sarakstu, ir jābūt apliecinājumam par iemaksātu drošības naudu, partijas programmai, katra kandidāta parakstītam paziņojumam par piekrišanu kandidēt, par darbavietu un valodas prasmi, kā arī jāapliecina, ka kandidātam ar tiesas spriedumu nav atņemtas tiesības kandidēt.   

Jau ziņots, ka partijas un vēlētāju apvienības deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt 119 pašvaldībās līdz 24. aprīlim. 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās būs jāievēl 1614 deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti