Rīta Panorāma

Aktiera Pētera Liepiņa (1943–2022) mūžības ceļš

Rīta Panorāma

Krievijas armija apšauda mērķus Ukrainas rietumos

Intervija ar VARAM ministru Artūru Tomu Plešu

Pašvaldību ministrs: Vietvaras var ierobežot azartspēles, bet ne pilnībā aizliegt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Pašvaldībām ir tiesības ierobežot azartspēles savā administratīvajā teritorijā, bet ne pilnībā aizliegt to izvietošanu. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!").

Pēc viņa teiktā, "lēta priekšvēlēšanu populisma" ietekmē vairākās pašvaldībās, tostarp Ādažos, Limbažos un nesen arī Cēsīs ir apzināti pieņemti lēmumi, kas ir pretēji likumam.

"Nav iespējams aizliegt pašvaldībai visā tās teritorijā kādu noteiktu komercdarbības veidu.

Tikpat labi pašvaldība varētu vēlēties aizliegt alkoholu tirgot visā pašvaldības teritorijā, bet tas vienkārši nav atbilstīgi likumam un to nevar darīt.

Ja pašvaldības patiešām gribētu ierobežot azartspēles un palīdzēt iedzīvotājiem novērst šīs negatīvās sekas, tad to arī darītu," skaidroja ministrs.

Viņš kā labu piemēru minēja Salaspils novada pašvaldību, kur bez skaļiem paziņojumiem pieņemts lēmums ierobežot azartspēles savā novadā. "Kāpēc citas pašvaldības šādā veidā to nevar darīt?" vaicāja ministrs, sakot: "Ir daudz dažādi ceļi, kādā veidā pašvaldība līdz leģitīmiem ierobežojumiem var nonākt. To vienkārši nevar tā, ka mēs gribam aizliegt kaut ko pilnīgi visā teritorijā, kas neatbilst likumam."

Plešs piebilda, ka pašvaldību saistošo noteikumu uzraudzība ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) juristu kompetencē. "Es pilnībā paļaujos uz VARAM juristu veikto analīzi, kas, protams, ir veikta, sadarbojoties un konsultējoties ar Finanšu ministriju, lai saprastu, kādā veidā likuma normas piemērot.

Nav likumā rakstīts, ka pašvaldība var aizliegt visā teritorijā azartspēles. Tur nav tā rakstīts, līdz ar to nav iespējams to veikt," teica ministrs.

Runājot par VARAM lūgumu atcelt Cēsu novada Teritorijas plānojuma 2016.–2026. gadam grozījumos iekļauto punktu par azartspēļu vietu izveidošanas aizliegumu, ministrs teica, ka pašvaldības domes sēdē šonedēļ šo konkrēto punktu plānots koriģēt un pēc tam plānotas diskusijas, kā tad ierobežot azartspēles novada teritorijā, "kas ir ļoti labs solis".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti