Dienas ziņas

Sunākstē atklāj veikalu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ceļu tīrīšanai nepieciešamie resursi kļuvuši dārgāki

Pašvaldības negrasās ceļus tīrīt retāk, resursu cenām pieaugot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ziemā ceļu uzturēšanai tiek patērēts daudz resursu. Lai arī tie kļuvuši dārgāki, vairākas televīzijas uzrunātās pašvaldības Vidzemē negrasās tā dēļ brauktuves un ietves kopt retāk.

"Protams, aktuālā situācija ar degvielas cenu ietekmē arī šo ielu tīrīšanas gala cenu. Pakalpojuma sniedzēji arī mums ir devuši ziņu un brīdinājuši par to, ka šis pakalpojums sadārdzinās. Kopīgi mēģinām rast risinājumu, un pašvaldība nāk pretim ar to, ka ir gatava segt šo degvielas sadārdzinājumu," stāstīja Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš.

Ceļu tīrīšanas pakalpojumu sniedzēju izmaksu pieaugums Smiltenes novadā esot ļoti atšķirīgs – sākot no 20% līdz 30% un vairāk. 

"Tas priekšdarbs, kas varbūt ir veikts vasaras sezonā, jā, ir meklētas ekonomijas iespējas  jau vasarā, kad šai ielu, ceļu uzturēšanai vasarā kaut kas darīts tā, lai var ieekonomēt līdzekļus un pietaupīt ziemai," norādīja Lapiņš.

"Protams, ir pieaugušas izmaksas, bet mēs tomēr šajā sakarā netaupām. Neesam neko samazinājuši, tāpēc netīrām ielas mazāk. Protams cerējām, ka šogad uzsnigs vēlāk, bet uzsniga vēl ātrāk nekā parasti," stāstīja Cēsu novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Baiba Eglīte.

Arī uzņēmumā "Valmieras namsaimnieks", kam uzturēto ietvju un brauktuvju kopgarums ir ap 200 kilometriem, uzsvēra – dārgāki resursi nemaina pieeju ceļu uzkopšanai. 

"Līdz šim sistēma ir bijusi tāda, ka pašvaldība to, kas ir nepieciešams ielu uzturēšanai, vienmēr ir savā budžetā atradusi, arī no citām pozīcijām. Līdz ar to bažas par to, ka ielas tiks retāk, mazāk tīrītas, – es domāju, ka tam pamata nav," sacīja "Valmieras namsaimnieka" valdes loceklis Ilmārs Skādulis.

Ik gadu pašvaldība "Valmieras namsaimniekam" piešķir 400 līdz 500 tūkstošus eiro. Pērn, kad ziema bijusi gana barga, iztērēti vairāk nekā 600 tūkstoši.

"Protams, degvielas cenas ir krietni atstājušas iespaidu uz kopējām izmaksām. Tāpat arī sāls, pagājušajā sezonā izmantojām vēl savā laikā iepirkto baltkrievu sāli. Tad šajā sezonā jau mēs nevaram to darīt. Izmantojam no Ēģiptes, kur izmaksas ir aptuveni par 60% augstākas nekā pirms tam," skaidroja Skādulis.

Precīzāk par šī gada izdevumiem ceļu uzturēšanā vietvarās ir grūti spriest, jo to ietekmē ne tikai, piemēram, smilts, sāls un degvielas cenas, bet arī pati ziema –  katra sniegotā diena, atkusnis un sals būtiski var ietekmēt ielu uzturēšanas izmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti