Partiju vizītkartes: «Vienotība»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Radio veido ierakstu sēriju pirms Saeimas vēlēšanām – partiju vizītkartes, īsi iepazīstinot ar būtiskiem faktiem par partiju. Tāpat visu Saeimas vēlēšanās startējošo partiju līderiem vaicāti trīs vienādi jautājumi – par Valsts prezidenta kandidātu, nodokļu iekasēšanu un aizbraukušo tautiešu atgriešanu dzimtenē.

Saeimas vēlēšanās ceturtais saraksts ir partijai „Vienotība”.

Dibināšana

Latvijas ilggadējākās varas partijas reputāciju iemantojušās politiskās partijas ”Vienotība” politiķi Latvijas valdību priekšgalā ir jau kopš 2009. gada marta, kad par premjerministru kļuva ”Vienotības” priekštečus – ”Jauno laiku” pārstāvošais Valdis Dombrovskis. 10. Saeimas vēlēšanās ”Vienotība” startēja kā partiju apvienība, ko izveidoja ”Jaunais laiks”, ”Pilsoniskā savienība” un ”Sabiedrība citai politikai”, bet par vienotu politisko partiju ”Vienotība” pārtapa 2011. gada augustā, neilgi pirms Saeimas ārkārtas vēlēšanām. Ministru prezidenta amatam ”Vienotība” izvirzījusi pašreizējo valdības vadītāju Laimdotu Straujumu, kura valdību vada kopš šā gada janvāra.

Deputātu kandidāti

”Vienotības” 12. Saeimas vēlēšanu sarakstā līdzās ministru – Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas, iekšlietu ministra Riharda Kozlovska, ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska, satiksmes ministra Anrija Matīsa un ārlietu ministra Edgara Rinkeviča vārdiem, atrodami arī vairāku populāru pašvaldību vadītāju, tostarp Valmieras mēra Ineša Boķa, Tukuma domes priekšsēdētāja Jura Šulca un Salaspils ”galvas” Raimonda Čudara vārdi. Kopumā ”Vienotība” 12. Saeimas vēlēšanām pieteikusi 115 kandidātus, kuru vidū ir arī teju visi pašreizējās Saeimas frakcijas deputāti un liela daļa parlamentāriešu, kas 11. Saeimā pārstāvēja eksprezidenta Valda Zatlera izveidoto Reformu partiju.

Programma

Kā pieklājas ilggadējai varas partijai, ”Vienotība” savā priekšvēlēšanu programmā sola turpināt jau uzsākto kursu, balstoties uz Latvijas attīstības virzieniem, kas noteikti Nacionālajā attīstības plānā un Latvijas ilgstspējīgas attīstības stratēģijā 2030. Nodokļu politikā ”Vienotība” akcentēšot nevienlīdzības mazināšanu un taisnīgāku nodokļu sloga sadali starp iedzīvotājiem, kopējo nodokļu slogu saglabājot vidēji zemu. Tāpat tikšot izstrādāti un ieviesti Latgales attīstības plānam analoģiski citu reģionu attīstības plāni.

Uz Latvijas Radio jautājumiem atbild partijas “Vienotības” līdzpriekšsēdētāja Solvitas Āboltiņa:

1. Kas ir jūsu kandidāts Valsts prezidenta amatam?

„Mēs neesam par to lēmuši, jo tajos vēlēšanu gados, kad Valsts prezidentam ir iespējams vēl otrs termiņš, tad tas netiek izvirzīts kā prioritārs jautājums.”

2. Kā jūs uzlabosiet nodokļu iekasēšanu?

„Ir izstrādāta vesela programma, kas uz to attiecas, un šī programma tagad tiek turpināta. Cik zinu, Valsts ieņēmumu dienests nāk ar ļoti daudzām programmām par to. Manuprāt, nodokļu iekasēšanu uzlabos mūsu piedāvājums, kas ir vienlaikus nevienlīdzības mazināšanas programmā – par minimālās algas celšanu, diferencējot neapliekamo minimumu un neapliekamo minimumu par apgādājamajiem.”

3. Kā panāksiet, lai četru gadu laikā Latvijā atgrieztos vismaz 50 tūkstoši aizbraukušo?

„Tikai veicinot mūsu valsts attīstību kopumā, jo cilvēki var atgriezties var tikai tad, ja šeit būs darbs, būs pārliecināti, ka viņi saviem bērniem var nodrošināt atbilstošu izglītību un saviem vecākiem – atbilstošu sociālo nodrošinājumu gan pensijas, gan darbnespējas gadījumā.”

Laikā no šā gada jūnija sākuma līdz septembra vidum ”Vienotībai” kopumā saziedoti gandrīz 269 tūkstoši eiro.

Starp dāsnākajiem šī politiskā spēka finansiālajiem atbalstītājiem minams degvielas tirgotājs Argolds Lūsiņš un viņa ģimenes locekļi, kas kopumā ”Vienotībai” ziedojuši 48 tūkstošus eiro. Tikpat lielu summu ziedojis arī Kārlis Krieķis, savukārt bankas ”ABLV” valdes loceklis Māris Kannenieks partiju pabalstījis ar 15 tūkstošiem eiro. ”Vienotības” sponsoru vidū ir arī zvērināts advokāts Aldis Gobzems, kas partijai ziedojis 12 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti