Aktuāli

Delnas jurists Jānis Veide par trauksmes cēlēju likumprojektu

Aktuāli

Eiropas Latviešu apvienības vadītājs Kristaps Grasis par diasporas likumprojektu

Partiju vizītkartes: Par Alternatīvu

Partiju vizītkartes. 14. saraksts - «Par alternatīvu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Politisko partiju reģistrā ''Par alternatīvu'' reģistrēta tikai šā gada 8. jūnijā. Par savu darbības mērķi apvienība norādījusi sindikālisma ekonomikas modeļa ieviešanu konstitucionālā veidā. Apvienību„Par alternatīvu” veido bijušā Eiropas Parlamenta deputāta Aleksandra Mirska 2007. gadā izveidotā politiskā partija „Alternative” un tajā pašā gadā dibinātā politiskā partija „SDK Dzimtene”. Tās redzamākais pārstāvis līdz šim bijis „antifašists” Jānis Kuzins. Viņa vadītā partija iepriekš darbojās ar nosaukumiem „Par dzimteni”, „Par neatkarīgu Latviju” un „Par brīvību, sociālo taisnību un vienlīdzību”. Pērn notikušajās pašvaldību vēlēšanās „Alternative” neveiksmīgi startēja vairākās lielajās pilsētās - Daugavpilī, Rēzeknē un Ventspilī. Jānis Kuzins savulaik bijis ievēlēts Jūrmalas domē.

 

Kandidāti

Apvienība „Par alternatīvu” vēlēšanām pieteikusi 35 kandidātus. Viņu vidū vairāki aktīvi dažādu antiglobālistu un antifašistu līdzdalībnieki. Tā, piemēram, bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins vairākkārt organizēja protesta akcijas pret leģionāru pieminēšanu 16. martā un nonāca Drošības policijas redzeslokā. „Par alternatīvu” Latgales sarakstā Kuzins startē ar pirmo numuru. Rīgas vēlēšanu apgabalā saraksta līderis ir Krievijas mediju iecienītais „eksperts”, „Nepilsoņu kongresa” aktīvists Einārs Graudiņš. Ar otro numuru Latgalē kandidē bijušais „Latviešu zemnieku savienības” līderis Artūrs Malta, bet viņa vārda un uzvārda brālis ir Zemgales saraksta līderis. Vidzemes vēlēšanu sarakstā pirmais ir bijušais Rīgas domes deputāts Juris Žuravļovs, kurš savulaik zaudēja domnieka mandātu, jo tika anulēta viņa Latvijas pilsonība. Kurzemes vēlēšanu apgabalā saraksta līderis ir Igors Glazunovs. No šī apgabala kandidē arī bijušais „saskaņietis”, iepriekšējā sasaukuma Rīgas domes deputāts Ruslans Pankratovs, antiglobālists Sigurds Graudiņš un bijusī operas dīva Solveiga Raja. Centrālā vēlēšanu komisija no sākotnēji iesniegtā saraksta svītroja divus kandidātus – Zigfrīdu Laicānu un Valdi Taupmani. Tomēr Taupmanis vēlēšanu komisijas lēmumu pārsūdzēja, un pēc viņam labvēlīga sprieduma viņš no jauna iekļauts kandidātu sarakstā.

 

Programma

Apvienība „Par alternatīvu” vēlas īpaši veicināt rūpniecību, tādēļ investoriem par rūpniecībā sola piecus gadus ilgas nodokļu brīvdienas. Lauksaimniecību plāno pilnībā atbrīvot no nodokļiem. Cukurfabriku un zivsaimniecības atjaunošanai apvienība sola speciālu valsts programmu. Vēl vienu programmu plāno radīt kombinētās lopbarības, piena un gaļas pārstrādes ražotņu izveidei.

„Par alternatīvu” prasīs Eiropas Savienībai norakstīt Latvijas ārējo parādu un ir gatava rīkot referendumu par izstāšanos no Eiropas Savienības. Plāno atjaunot nāvessodu, tajā skaitā – par ekonomiskajiem noziegumiem. Savā programmā citē Donaldu Trampu: „Tikai muļķis nedraudzējas ar Krieviju!” un apņemas atcelt sankcijas pret Krieviju. Visus svarīgos jautājumus apvienība gatava risināt ar referendumiem, mainīt Latvijas valstisko iekārtu, ieviešot prezidentālu republiku. Prezidentu vēlētu tauta, un viņš būtu valdības vadītājs. Apvienība plāno atjaunot arī nacionālo valūtu.

Uz Latvijas Radio jautājumiem par savu programmu atbild apvienības „Par alternatīvu” viens no līderiem Einārs Graudiņš

Finanses

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāzē redzams, ka apvienība „Par alternatīvu” līdz šā gada septembra sākumam nav saņēmusi nevienu eiro ziedojumos. Apvienības politiskās partijas „Alternative” dāsnākā atbalstītāja - šīs partijas valdes locekle un tās priekšsēdētāja Aleksandra Mirska bijusī palīdze Eiropas Parlamentā Anita Laizāne. Laizāne ir vairāku Latgales radiostaciju valdes locekle un partijai ziedojusi 1243 eiro, kā arī mantas vai pakalpojumus 225 eiro vērtībā. Kopš aizvadītā gada jūnija pašvaldību vēlēšanām „Alternative” ziedojumos kopumā saņēmusi nedaudz vairāk nekā 1800 eiro. Kuzina vadītā „SDK Dzimtene” pēdējā gada laikā ziedojumus nav saņēmusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti