Panorāma

Panorāma

Panorāma

VK kritiska par ārstniecības riska fondu

Jaunākie Eiroparlamenta reitingi

Partiju reitingi: «Saskaņai» lielākais kritums; «Attīstībai/Par!» apsteidz «Jauno Vienotību»

Par spīti tam, ka lielāko kritumu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu reitingos piedzīvojusi "Saskaņa", tai joprojām ir labākais rezultāts - 14% balsu. Savukārt, ierindojoties otrajā vietā, partiju apvienība "Attīstībai/Par!" apsteigusi "Jauno Vienotību". Par to liecina Latvijas Televīzijas pasūtījumā veiktais SKDS pētījums.

Dokumenti

Eiroparlamenta partiju reitings aprīlis - maijs

Lejuplādēt

271.13 KB

"Attīstībai/Par!" un "Jaunajai Vienotībai" ir ļoti līdzīgi rādītāji: attiecīgi 10,9% un 10,8%. Reitinga izmaiņas notikušas, jo "Jaunajai Vienotībai" atbalsts samazinājies par 0,9 procenpunktiem, savukārt "Attīstībai/Par!" - palielinājies par 0,3 procentpunktiem.

"Attīstībai/Par!" atbalsta palielinājums gan nav salīdzinoši liels. Lielāks pieaugums reitingā ir Nacionālajai apvienībai (palielinājums par 0,9 procentpunktiem) un

Latvijas Krievu savienībai (palielinājums par 1,9 procentpunktiem)

Par Nacionālo apvienību balsi sola atdot 9% vēlētāju, savukārt  par Latvijas Krievu savienību ir gatavi balsot gandrīz 7%.

Vēl 4,3% vēlas balsot par "Progresīvajiem", 3,8% par Zaļo un Zemnieku savienību, bet  3,2% par Jauno konservatīvo partiju.

Latvijas Reģionu apvienībai atbalstu vēlēšanās sola 2% vēlētāju, bet "KPV LV" - 1,1%. Gandrīz procents ir politiskajam spēkam "Atmoda", 0,4% - "Jaunajai Saskaņai", 0,3% - "Latviešu nacionālistiem", 0,2% - Rīcības partijai, bet pa 0,1 % – Centra partijai un LSDSP.

Ja salīdzina ar iepriekšējiem reitingiem, visām šīm partijām tie ir palielinājušies.

Teju katrs piektais vēlētājs jeb 18% nav izlēmuši, par ko balsot EP vēlēšanās, bet 13,9% vēlēšanās neplāno piedalīties. 

 

3 komentāri
Normunds Kārkliņš
Es neticu SKDS reitingiem. Vēlēšanas vienmēr pierāda, ka tie ir tālu no patiesības.
Zane Līvmane
Kuŗš makstā, tas pasūta mūziku..
Mareks Markuss
Agrākajiem vienotajiem un saskanīgajiem zaglēniem uztaisa viltus reitingu, ietin nacionālisma končas papīrītī valsts noziedznieku un korupcijas un izšķērdības partiju kanalizācijas saturu un zombē jau kuro nedēļu, sacīdami tautai, ka konča laba- tas nekas, ka smird... Esat pārspējuši Hitleru un Staļinu melos, vecā komunistu varza, kaktu un kaktu(bez burta "t") kantori.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti