Panorāma

Ģimene izmisumā, policija sola ekshumāciju drīz

Panorāma

Moldovas ministrs: Stingri atbalstām Ukrainu

Decembrī lielākais reitinga kritums "Jaunajai Vienotībai"

Partiju reitingi: decembrī lielākais kritums «Jaunajai Vienotībai», kāpums – ZZS un «Stabilitātei»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Trīs mēnešus kopš Saeimas vēlēšanām partiju reitingi liecina, ka sācis sarukt vēlēšanu uzvarētājas partijas "Jaunā Vienotība" reitings. Savukārt reitings pieaudzis opozīcijā esošajām partijām – "Stabilitātei!" un Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS).

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, visvairāk balsu saskaņā ar SKDS aptaujas datiem tiktu atdotas par partiju "Jaunā Vienotība" – 12%, kas ir par 3,3 procentpunktiem mazāk nekā novembrī. Otrajā vietā ierindotos Zaļo un zemnieku savienība, kuras reitings pieaudzis par 1,9 procentpunktiem un sasniedzis 11,4%.

Ar 7,6% trešajā vietā ierindojas partija "Progresīvie". Par Nacionālo apvienību balsotu 7,2%, bet par "Apvienoto sarakstu" – 6,6 %.

Kā beidzamie 5% barjeru pārvarētu partija "Stabilitātei!", kuras reitings pieaudzis par 1,4 procentpunktiem, sasniedzot 5,8%.

Sociologs, pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš skaidroja, ka parasti trīs mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām vēlētāju attieksme mainās. "Mēs redzam, ka "Vienotība" turpina zaudēt savu popularitāti. Decembrī viņi ir atgriezušies septembra līmenī, un var prognozēt, ka viņi turpinās slīdēt uz līmenī, kāds bija vasarā. Mēs redzam, ka "Apvienotais saraksts" ir zaudējis (daļu atbalsta), viņi bija otrie uzvarētāji, bet tā vien izskatās, ka publika cerēja, ka būs kādas pārmaiņas. Jautājums, vai viņi tās ir dabūjuši. Daļai ir vilšanās, viņi cerēja uz svaigu elpu.

Uz tā rēķina redzam, ka pieaugusi ZZS popularitāte. "Apvienotā saraksta" nelaime ir ZZS laime.

Rosļikovam lielākais kāpums, redzam transformācijas krievvalodīgo vēlētāju pulkā," norādīja Kaktiņš.

Iespējamais Saeimas vēlēšanu iznākums, ja vēlētāji balsotu kā aptaujā, partijai "Jaunā Vienotība" nestu 18,8%, ZZS – 15,1% un "Progresīvajiem" – 11,7%.

Decembrī vēlēšanās nepiedalītos 10,6% uzrunāto, bet nebija izlēmuši 20,1%.

Kaktiņš to sauc par ievērojamu vēlētāju intereses zudumu par politiskajiem procesiem.

 "Tajā brīdī, kad sākas kampaņas, aktivitāte pieaug. Tad ir vēlēšanas, un tad sākas atplūdi, un decembrī tie ir lieli, kas, iespējams, saistīti ar vilšanos par valdības veidošanu," skaidroja sociologs.

Ja vēlēšanas notiktu tagad, tad saskaņā ar socioloģisko aptauju datiem, Saeimas sastāvs maz atšķirtos no 1. oktobrī ievēlētā parlamenta.

SKDS decembra aptaujā piedalījās 1785 Latvijas pilsoņi visos reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti