Panorāma

Turcijas vēstnieks: Turcijā ir pieprasījums pēc stipra līdera

Panorāma

Simtiem cilvēku iet Krusta ceļu

Sākas kandidātu sarakstu iesniegšana

Partijas sāk iesniegt kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Liepājā, Rēzeknē, Jēkabpilī, arī Ķekavā un Rīgā piektdien, 14. aprīlī, jau iesniegti pirmie deputātu kandidātu saraksti 3. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Gada svarīgākais politiskais notikums strauji tuvojas un par partiju, un apvienību gatavību vēlēšanām liecina arī to aktivitāte šajā svētku brīvdienā doties uz vēlēšanu komisiju. Izcēlās Rīga – tur deputātu kandidātu sarakstus iesniedza jau trīs partijas.

Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti ir jāiesniedz vietējās vēlēšanu komisijās.

Kā pirmie Rīgas vēlēšanu komisijas durvis piektdien, 14. aprīlī, vēra "Eiroskeptiķi-Rīcības partija", kas jau labu laiku iepriekš bija pieteikušies nākt pirmie. Saraksta līderis, agrākais partijas "Saskaņa" Saeimas deputāts Igors Meļņikovs vairāk gan atpazīstamību ieguvis ar skandalozu uzvedību, ir arī partijas mēra amata kandidāts.

Partija cer pat uz 30 vietām Rīgas domē. Tās kandidātu vidū ir arī islamticīgais Roberts Klimovičs. Partijas  sabiedrotie domē nekādā gadījumā nebūšot partija "Saskaņa".

Par sīvu konkurentu pašreizējai galvaspilsētas vadībai taisās kļūt LRA un partijas "Latvijas attīstībai" vienotais saraksts, kurā pieteikti 63 kandidāti. No abām tikai LRA līdz šim ir izdevies pārliecināt vēlētājus, tai ir gan frakcija Saeimā, gan vairāki pašvaldību vadītāji.

Partija nenosauc konkrētu deputātu skaitu, kādu cer iegūt Rīgā, taču strādāšot, lai pārliecinātu pēc iespējas lielāku vēlētāju skaitu. Deputātu kandidātu vidū ir basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota, režisors Andrejs Žagars, modes māksliniece Indra Salceviča.

Kā trešā piektdien savu 63 deputātu kandidātu sarakstu iesniedza Jaunā konservatīvā partija. Tās saraksta galvgalī līdztekus Jānim Bordānam ir agrākie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki Juta Strīķe un Juris Jurašs. Mēra amatam tikšot virzīts tas, kurš savākšot visvairāk balsu. Un partija ir pārliecināta, ka Rīgas domē tai būs vismaz desmit balsis.

Ar pēdējo numuru kandidātu sarakstā iekļauts bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis. Augstā vietā šajā sarakstā ir arī bijusī partijas "Vienotība" Ētikas komisijas vadītāja Marija Balcere.

Partijas un vēlētāju apvienības deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt 119 pašvaldībās līdz 24. aprīlim. 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās būs jāievēl 1614 deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti