Pusdiena

Atstarojošo vestu izdalīts daudz, bet ar to vilkšanu tik labi nesokas

Pusdiena

Latvijas pārstāvji Strasbūrā ziņo par paveikto cīņā ar naudas atmazgāšanu

Pāris rīdzinieku vēlmju dēļ Juglas ezerā pēkšņi grib atļaut motorizētos peldlīdzekļus

Pāris rīdzinieku vēlmju dēļ grib Juglas ezerā atļaut motorizētos peldlīdzekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Rīgas dome pēkšņi un lielā steigā grib grozīt normatīvus, lai pēc pāris iedzīvotāju iesnieguma Juglas ezerā atļautu izmantot motorizētos transportlīdzekļus. Nozares komitejā šis jautājums tika iekļauts kā ārkārtas un raisīja asas debates.

Opozīcijai ir bažas, ka tādējādi tiek izdabāts dažu turīgu rīdzinieku gribai Juglas ezerā izklaidēties ar ūdensmočiem. Savukārt upurēta tiktu daba, Brīvdabas muzeja un pansionātu miers krastos.

Juglas ezers ir viens no lielākajiem Rīgā, bet ar nepilnu divu metru dziļumu arī viens no seklākajiem. Tāpēc ezers ir aizaudzis. Tā savukārt ir ērtība putnu ligzdošanai, un tieši ornitologu ieteikumi pirms 16 gadiem bijuši izšķirošie, lai Juglas ezerā aizliegtu motorizētos transportlīdzekļus - ūdens motociklus, motorlaivas, kuterus, katamarānus.

Tomēr Juglas ezera krastā mītošajiem dažiem rīdziniekiem tāds liegums nepatīk. Viņi vērsušies domē ar lūgumu to atcelt. Un Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe viņiem piekrīt.

Viņa klāstīja, ka Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumi ir stingrāki nekā valdības noteikumi, un tas neesot pamatoti arī no vides viedokļa, jo tas, ka ezerā notiktu ūdens transporta kustība, nav nekas slikts un tieši otrādi - kavētu ezera aizaugšanu.

Tomēr vides speciālistes deputātiem teiktais, ka pašvaldības noteikumi nedrīkst būt stingrāki par valdības noteikumiem, īsti neatbilst patiesībai – piemēram, Makšķerēšanas noteikumi paredz pašvaldībām tiesības vides daudzveidības vārdā noteikt stingrākus ierobežojumus.

Domes speciālisti deputātiem arī skaidroja, ka prasījuši viedokli ornitologiem, bet tie uz vēstuli neesot atbildējuši. Vēlāk atzinās, ka vēstule sūtīta pirms vairākiem gadiem.

Par lietas lielo steigu bažas pauda opozīcijas deputāte Juta Strīķe no Jaunās konservatīvās partijas. Ar iesniegumu domē liegumus Juglas ezerā atcelt vērsušies Valdis un Līga Šaplaki, kā arī Jānis Paeglītis. Viņu uzvārdi medijos izskanējuši saistībā ar biznesa skandāliem, bet Latvijas Radio savulaik vēstīts par ekskluzīvu pašvaldības zemju iegūšanu «par sviestmaizi» Jelgavā.

Tomēr domnieki runāja ne tikai par izdabāšanu šaurām interesēm. Diskusiju gaitā atklājās, ka viedoklis par motoru atļaušanu Juglas ezerā nav prasīts ne citiem ap ezeru dzīvojošajiem, ne brīvdabas muzejam, ne sociālās aprūpes centram «Ezerkrasti», ne arī neredzīgo attīstības centram «Strazdumuiža».

Nacionālās apvienības deputāts Nauris Puntulis apšaubīja, ka ūdensmoči būtiski samazinās ezera aizaugšanu. Viņš arī norādīja, ka tradīcijas šim ezeram tomēr varētu būt pamatojums tam, lai ezera apsaimniekošanas saistošie noteikumi būtu nedaudz striktāki.

Pēc ilgākas spriešanas deputāti vienojās, ka kaut kādas izklaides Juglas ezerā būtu atļaujamas, taču nozares departamentam vispirms kārtīgi jāizpēta situācija un jāapkopo vietējo un dabas draugu viedokļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti