Dienas ziņas

Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei – 100

Dienas ziņas

Iznāk jauna literatūra latgaliešu valodā

Paraksta "Dod pieci" memorandu

Paraksta memorandu labdarības maratona «Dod pieci!» mērķa sasniegšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Lai katram bērnunama bērnam būtu ģimene – šāds ir labdarības maratona "Dod pieci!" šā gada mērķis. To iespējams sasniegt vien kopīgiem spēkiem. Tāpēc piektdien, 1.decembrī, parakstīts memorands par kopēju sadarbību, lai veicinātu iespēju ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem augt ģimenē vai ģimeniskā vidē.

Memorandu Latvijas simtgades informācijas centrā piektdien parakstīja Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, Labklājības ministrija, labdarības organizācija "Ziedot.lv", "SEB banka", SIA "Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš", apņemoties veidot kopēju sadarbību, lai veicinātu iespēju ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem augt ģimenē vai ģimeniskā vidē. 

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad sāksies Trešajā adventes svētdienā, 17. decembrī, un noslēgsies dienu pirms Ziemassvētku vakara, 23. decembrī. Labdarības maratona laikā trīs "Pieci.lv" dīdžeji nedēļu dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētās dziesmas.

Šogad ziedojumi tiks vākti programmai "Plecs". Stikla studija šogad pirmo reizi atradīsies starp tirgotāju namiņiem Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā,

kuru pirms 17 gadiem uzsāka uzņēmējs Andris Kreislers un bez kura Adventes laiks un paši svētki nav iedomājami. 

"Tirdziņš ir pagodināts, mīļie. Pirms 17 gadiem mani uzaicināja izveidot šo tradīciju, nu jau 17 gadus mēs to turpinām. Es no sirds novēlu, lai, līdzdarbojoties ar "Plecu", šī tradīcija izveidotos arī šo bērnu ģimenēs," novēlēja Kreislers.

"SEB banka" jau desmit gadus atbalsta SOS ciematus, kas ir ģimeniska vide un alternatīva bērnu namiem. Tāpēc pievienojusies labdarības maratonam "Dod pieci!".

"Viens veids, kā mēs palīdzam sabiedrībai, protams, ir atbalstot uzņēmumus. Bet nekam no tā nebūtu jēga, ja mūsu bērniem būs sasāpējuši jautājumi," vērtēja "SEB bankas" valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Ideju atstāt bērnunamus tukšus, nodrošinot bērniem ģimeni, izteica paši Latvijas iedzīvotāji valsts simtgadei veltītā ideju forumā.

"Diskusijās piedalījās 7000 cilvēku, un šī ideja ir izskanējusi no diskusiju dalībniekiem," piebilda Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Latvijas simtgades jautājumos Selga Laizāne.

Ideja par bērnunamu aizvēršanu sasaucas ar valstī notiekošo deinstitucionalizāciju. Atrasta vājākā vieta – atbalsta trūkums adoptētājiem, un tam arī līdzekļi tiks virzīti.

Jau redzami un dzirdami "Dod pieci!" klipi, un "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta apliecina, ka aizvien vairāk cilvēku interesējas par iespēju uzņemt bērnus.

"Saņemam ļoti daudz zvanu, kā var palīdzēt, un jau janvārī mēs sāksim ar šīm ģimenēm strādāt," atzina "Ziedot.lv" vadītāja.

Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne tikmēr atzīmēja, ka Latvijas sabiedrisko mediju mērķis ir ne tikai norādīt uz kļūdām, bet arī reāli palīdzēt.

Jau ziņots, ka trīs dīdžeji stikla studijā darbu sāks Trešajā adventē, 17. decembrī, bet laukā nāks dienu pirms Ziemassvētku vakara, 23. decembrī. Katru saziedoto eiro izmantos, lai ikvienam, kurš vēlas, palīdzētu kļūt par adoptētāju, audžuģimeni vai viesģimeni, un lai nākamos Ziemassvētkus visi bērni sagaidītu ģimenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti