Par Zaļās partijas valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Tavars

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Edgars Tavars.

Sestdien LZP kongresā par Tavaru balsoja 242 delegāti, bet pret bija četri sanāksmes delegāti. Politiķis bija vienīgais izvirzītais kandidāts uz šo amatu.

LZP valdē ievēlēti līdzšinējie valdes locekļi Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis, bioloģiskais zemnieks un uzņēmējs Pēteris Dimants, Jūrmalas domes deputāts Jānis Lediņš, kā arī jauna valdes locekle, Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede. Šos pretendentus bija izvirzījis gan Tavars, gan daļa LZP nodaļu.

Atsevišķi biedri vēl bija izvirzījuši divus citus kandidātus, kuri saņēma krietni mazāku atbalstu un netika ievēlēti valdē

Tavars  partijas kongresā paziņoja, ka Latvijas Zaļajai partijai (LZP) ir jāīsteno zaļa politika, izvairoties gan no ekstrēmistu, gan pie varas esošo pieļautajām galējībām.

Viņš norādīja, ka pašlaik politikā redzami divi grāvji - vienā grāvī varas partijas plāno iet uz vēlēšanām ar domu, ka "viss ir labi", savukārt otrā grāvī ir ekstrēmisti un radikāļi ar domu, ka "ka viss ir slikti", "ka visiem jānocērt galvas".

LZP nav jāseko nevienam no šiem grāvjiem, bet gan jāīsteno zaļa, taču ne globāla politika, kas atbilst partijas pamatmērķim nodrošināt Latvijas tautas un dabas mūžīgu dzīvotspēju Latvijā, uzvēra partijas līderis. Politiķis atzīmēja, ka jau nākamajā dienā pēc pašvaldību vēlēšanām jeb no 6.jūnija būs jāgatavojas 2022.gada rudenī gaidāmajām Saeimās vēlēšanām.

Tavars arī uzsvēra, ka LZP kandidāti pašvaldībās iestājas par to, lai Latvijā varam izmantot pašu audzētos dārzeņus, nevis, piemēram, Polijas vai Lietuvas produkciju.

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze, uzrunājot kongresa dalībniekus kā viesis, uzsvēra, ka LZS un LZP ir kopīgi jācīnās pašvaldību vēlēšanās, lai Zaļo un zemnieku savienība joprojām būtu nozīmīgs spēks Latvijas novados un pilsētās.

Sanāksmē uzstājās arī vairāki LZP kandidāti pašvaldību vēlēšanās. Pretendents uz Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils Universitātes profesors, zinātņu prorektors Arvīds Barševskis cita starpā norādīja, ka Daugavpilī nepieciešams pārvarēt starp vietējiem politiskajiem spēkiem pastāvošās domstarpības un ir jāstrādā pie investīciju piesaistes.

Atsevišķi pašvaldību cilvēki norādīja, ka, neraugoties uz to, ka apvienotajos novados kopīgs saraksts bija jāveido ar līdz šim svešiem cilvēkiem, tomēr ir tapušas atbilstošas komandas startam vēlēšanās. Tāpat izskanēja kritika par administratīvi teritoriālās reformas negatīvo ietekmi uz atsevišķām pašvaldībām.

Partijas atskaitē par tās darbību izskanēja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs iepriekš sniedzis informāciju par 2018.gadā neatbilstoši saņemtiem vairāk nekā 5000 eiro ziedojumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti