Par uzbrukumu bezpajumtniekam Jelgavā apcietina 3 vīriešus; garāmgājēju vienaldzība raisa neizpratni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Sociālajos tīklos iedzīvotāju sašutumu izraisījis video, kurā redzams, kā pie tirdzniecības centra Jelgavā piekauj un spārda bezpajumtnieku. Valsts policija aizturējusi un tiesa piemērojusi apcietinājumu trīs vīriešiem, kuri uzbrukuši bezpajumtniekam. Vietējie atzina, ka pie veikala bezpajumtnieki pulcējas regulāri, viņi nonākuši arī pašvaldības policijas redzeslokā. Tomēr neizpratni raisījusi garāmgājēju vienaldzība. 

Jelgavā pie veikala piekauj bezpajumtnieku, taču garāmgājēji ir vienaldzīgi
00:00 / 02:13
Lejuplādēt

Jelgavnieki bezpajumtniekus bieži mana pie pilsētas centrā esošā veikala. Latvijas Radio uzrunātās jelgavnieces pat atpazina sociālajos tīklos izplatītajā kautiņa video redzamo uzbrucēju.

Arī Jelgavas pilsētas pašvaldības policistiem tie ir bieži klienti, sacīja policijas pārstāve Līva Elizabete Lāce: "Jelgavas pašvaldības policijas Operatīvās vadības nodaļā tika saņemta informācija no "Vivo" centra apsarga par pie ieejas notiekošo bezpajumtnieku konfliktu. Patruļpolicija nekavējoties devās uz notikuma vietu, kur tika konstatēta cietusī persona, kur tobrīd neatliekamo palīdzību sniedza Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests."

Cietušais Valsts policijai paskaidrojis, ka viņam nekādu pretenziju nav, esot tikai nokritis. Kamēr bezpajumtniekam sniedza neatliekamo palīdzību, pašvaldības policija aizturēja trīs vainīgos.

Policijas pārstāve Lāce norādīja: "Aizturētās personas ir pašvaldības policijas pastāvīgi zināmi bezpajumtnieki, kuri pēc šī konflikta tika aizturēti un nogādāti medicīniskajā atskurbtuvē ar nodošanu Valsts policijai tālākai lietas izskatīšanai."

Valsts policijas darbinieki notikuma vietā sastapa Jelgavas pilsēta pašvaldības policijas amatpersonas, kuri izstāstīja par notikušo. Valsts policijas amatpersonas tajā pašā dienā aizturēja trīs vīriešus aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu personai. 

Policija sākusi kriminālprocesu par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Pirmdien likumsargi devās uz tiesu lūgt piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu visiem trim aizdomās turētajiem, kas ir stājies spēkā.

Garāmgājēji vienaldzīgi

Policiju izsauca veikala apsargs, savukārt aculiecinieka video redzams, kā garāmgājēji noskatās un neiesaistās.

Daļa Latvijas Radio uzrunāto jelgavnieku pauda neizpratni par garāmgājēju vienaldzību, citi norādīja, ka būtu saukuši policiju.

Valsts policija aicina iedzīvotājus šādās situācijās nevilcinoties zvanīt likumsargiem un vērsties pie apsarga.

Savukārt centra "Dardedze" vadītāja Agnese Sladzevska Latvijas Radio norādīja, ka šī situācija liecina par sabiedrības vienaldzību. "Tik ilgi, kamēr tas neattiecas uz mani, man nav pienākuma rīkoties un iesaistīties," piebilda Sladzevska.

Centra "Dardedze" vadītāja atzīmēja, ka šādas situācijas diemžēl ir ikdiena gan pieaugušo, gan bērnu starpā, tāpēc par to ir daudz jādiskutē. Tāpat Sladzevska pauda, ka ir "ārkārtīgi skumji", ka šādas situācijas notiek laikā, kad pastiprināti tiekot domāts par nevardarbīgas izturēšanās veicināšanu sabiedrībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti