Pusdiena

Iespējams, mēģina atjaunot diskusijas par notāru reformu

Pusdiena

Porošenko atkārtoti uzsver Krimas piederību Ukrainai

Par Tukuma domes naudu izbūvē ceļus uz «Vienotības» sponsoru uzņēmumiem

Par Tukuma domes naudu izbūvē ceļus uz «Vienotības» sponsoru uzņēmumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Kamēr blīvāk apdzīvotajos mikrorajonos tukumniekiem nākas samierināties ar nolietotām ielām bez ietvēm, pēc Tukuma novada domes pasūtījuma kādā pļavu ieskautā ielā pilsētas nomalē jau otro gadu tiek īstenoti vērienīgi labiekārtošanas darbi.

Laikraksts «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» izpētījis, ka jaunā iela ved uz kādu uzņēmumu, kas saņem regulārus domes pasūtījumus. Tomēr sakārtotā infrastruktūra noderēs ne tikai šai kompānijai, kuras vadība ir dāsni «Vienotības» ziedotāji, bet arī šīs partijas vadībai, kam blakus ielai pieder īpašumi.

Pēc ūdenssaimniecības attīstības projektiem, jauniem ielu segumiem un ietvēm jau gadiem ilgojas vairāki Tukuma mikrorajoni, kuros mīt simtiem un tūkstošiem pilsētnieku. Tomēr dome izvēlējusies kādu nomaļu Pārupes ieliņu, zem kuras ieraktas caurules, malās izbūvēts apgaismojums un ietves gājējiem.

„Nevienu mirkli neienāca prātā, ka pašvaldība šeit varētu būvēt ceļu,” tā situāciju raksturo «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» galvenā redaktore Ivonna Plaude.

„Turklāt ceļš ir asfaltēts un aprīkots ar gājēju ietvi un apgaismojumu. Šī Pārupes iela ir aptuveni 500 metrus gara un atduras gājēju celiņā. Gan iela, gan celiņš ved gar hektāriem lielu, kokiem, zāli un krūmiem aizaugušu pļavu, kas agrāk bija Tukuma ezers. Vientuļiem gājējiem tā būs laba pastaigu vieta,” stāsta Plaude.

Laikraksts izpētījis, ka jaunais ceļš būs izdevīgs vietējam uzņēmumam «Telms», kas gadiem ir ierasts Tukuma domes sadarbības partneris.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja dati, firma saņem simtiem tūkstošos mērāmus pasūtījumus ielu apgaismojuma izbūvē, skolu remontiem un ceļu darbiem. Tukuma mērs Ēriks Lukmans saka – citas ielas būvēs, kad saņems Eiropas atbalstu, bet mazā ieliņa tiek atjaunota it kā pēc iedzīvotāju lūguma. Savukārt kompānija «Telms» pasūtījumus saņemot godīgi.

„Uzņēmums „Telms” nodrošina pilsētā elektrosaimniecību jeb ielu apgaismojumu, kuru ir ieguvis iepirkuma ceļā. Ir arī ielu izbūves posmu jeb atsevišķu ielu elementu apgaismojuma uzstādīšana, kurā arī ir bijis iepirkums. Viss atbilst publisko iepirkumu likumam,” norāda Lukmans.

Uzņēmums «Telms», kas, pēc tukumnieku novērojumiem, pats veic lielu daļu darbu, pieder Raivim Nikolajevam.

Viņa ģimene ir regulāri un dāsni Tukuma varas partijas sabiedrotā politiskā spēka «Vienotības» ziedotāji, kas tai pārskaitījuši gandrīz 50 tūkstošus eiro.

Nikolajevs ar Latvijas Radio runāt atteicās, bet rakstiski paskaidro, ka ziedojumiem ar tikšanu pie domes pasūtījumiem neesot saistības, turklāt jaunais ceļš būs ieguvums arī citiem uzņēmumiem un tukumniekiem.

Tikmēr cits «Vienotības» ziedotājs Tukuma domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis atklāti atzīst, ka ceļu pieprasījusi tieši vietvarai draudzīgā firma «Telms». Tā pati arī ieguvusi tiesības veikt darbus. Turklāt netālu ir arī paša izpilddirektora firmas īpašumi.

„Kāpēc viņi nedrīkst būvēt, ja piedāvāja cenu un vinnēja aptaujā? Tur tiek mainīts ielas segums pēc individuāla komersanta „Telms” lūguma un iedzīvotāju lūguma. Ja tas tiek sasaukts ar manām interesēm, tad pie manām interesēm var piesaukt jebkuru objektu, kas tiek būvēts!” uzsver Rudaus-Rudovskis.

Jaunā infrastruktūra būtiski paaugstinās abpus ielai esošo pļavu un citu īpašumu vērtību, un ieguvēja no tā būs arī «Vienotības» ģenerālsekretāra tukumnieka Arta Kampara ģimene, kam Pārupes ielas tuvumā pieder vairāki hektāri zemes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti