Par spīti Covid-19 tūrisma firmas turpina piedāvāt ceļojumus uz trešajām valstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Lai gan Latvijas valdība aicina savus iedzīvotājus atturēties no nesvarīgiem ceļojumiem, lai mazinātu Covid-19  izplatības riskus, daudzi šo aicinājumu ignorē, un arī ceļojuma aģentūras turpina piedāvāt braucienus uz trešajām valstīm, ko cilvēki arī aktīvi izmantojot, noskaidroja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

ĪSUMĀ:

  • Lidojumi uz trešajām valstīm Latvijā aizliegti, valdība iesaka neceļot.
  • Taču tūroperatori piedāvā ceļot uz trešajām valstīm caur Viļņu un Tallinu.
  • Lidmašīnas un viesnīcas kūrortos esot pilnas.
  • SM uzstāj - lidojumi uz trešajām valstīm ir jāatļauj.
  • Neorganizētie ceļojumi uz savu galvu ir riskanti; var kādā valstī iesprūst.
  • Ieceļotājus Latvijā kontrolē izlases kārtībā, paļaujas arī uz viņu godaprātu.

Sociālajos tīklos ir ne mazums sabiedrībā vairāk vai mazāk pazīstamo cilvēku ierakstu par jauki pavadītajām brīvdienām Itālijas slēpošanas kūrortā, Maldivu salās, Meksikā vai Dubaijā.

No Latvijas tiešo reisu ar trešajām valstīm nav, taču ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic” iespējams doties uz vairākām Eiropas lidostām, piemēram, Amsterdamu, Frankfurti, Minheni, no kurienes savukārt var nokļūt uz vairākiem citiem galamērķiem.

“airBaltic” vadītājs Martins Gauss stāstīja, ka pašlaik aviokompānija strādā ar 10% jaudas no tās, kas bija pagājušogad. “Iemesls tam ir tāds, ka visā Eiropā ir stingri ierobežojumi. Bet lidojam katru dienu un darba dienās pārvadājam aptuveni 2000 pasažieru no visām trim Baltijas valstīm – no Viļņas, Tallinas un arī Rīgas,” stāstīja Gauss.

Pārsvarā ceļā vairs nedodas tūristi, bet medicīnas personāls, celtnieki, jūrnieki, diplomāti, cilvēkiem, kuriem ir jāpārvietojas darba dēļ, un tie, kuriem citā valstī ir ģimene, apgalvoja Gauss.

Savukārt tūrisma operatora “TezTours” pārstāve telefonsarunā stāstīja, ka pašlaik no Igaunijas un Lietuvas var doties uz Ēģipti un Kanāriju salām, no Lietuvas ceļot vienkāršāk, jo netiek prasīts negatīvs Covid-19 tests.

Līdzīgs piedāvājums ir arī operatoram “TUI”, kura pārstāve apgalvoja, ka lidmašīnas uz Ēģipti no Tallinas vai Viļņas ir pilnas, arī viesnīcas tur uz vietas ir pilnas. Arī “Viva La Tour” rīko ceļojumus uz Ēģipti.

Savukārt “Jēkaba ceļojumi” gan ir dīkstāvē un pasākumus neorganizē.

“Impro ceļojumi” aprīlī piedāvā arī ceļojumus ar autobusu uz Somiju, taču uzņēmumā atzīst, ka nav nekādas garantijas, ka brauciens notiks, ja nebūs atcelts nosacījums, ka transportlīdzekļi var atrasties tikai vienas mājsaimniecības pārstāvji.

Uz trešajām valstīm cilvēki var aizceļot caur citu valstu lidostām, bet ne no Rīgas, jo lidojumi uz trešajām valstīm aizliegti ar valdības lēmumu. Satiksmes ministrija jau kopš novembra esot uzstājusi, ka šie lidojumi – uz trešajām valstīm – ir jāatļauj.

Satiksmes ministrija piekrīt, ka pašlaik organizētie ceļojumi ir drošāki nekā individuālu maršrutu meklēšana, jo tad cilvēki atrodas savā viesnīcā, ēd tās restorāna un maz sakaras ar citas valsts vietējiem iedzīvotājiem.

Savukārt Civilās aviācijas aģentūra vēl brīdina, ka, ceļojot un lidojot šobrīd uz savu galvu, ir augsti iesprūšanas riski, jo dažādu valstu ieceļošanas un izceļošanas nosacījumi mainās ļoti bieži.  Tas atteicas arī uz ceļojumiem ar privāto auto, informāciju par katras valsts noteikumiem var izlasīt Ārlietu ministrijas mājaslapā, taču ministrijā arī brīdina – nosacījumi var strauji mainīties.

Pašlaik, lai ieceļotu Latvijā ir jāizpilda elektroniskā anketa “Covidpass”, jāuzrāda negatīvais  Covid-19  tests, kurš nav vecāks par 72 stundām; ieceļojot vai atgriežoties no valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 cilvēku ir augstāks par 50, jāpavada pašizolācijā 10 dienas, šobrīd tas nozīmē, ka pašizolācijā jāpavada, ieceļojot no visām Eiropas valstīm. Turklāt ieceļot Latvijā var tikai ar būtisku iemeslu – darbs, mācības, ģimenes apvienošana, dažādu medicīnisko pakalpojumu saņemšana, tranzīts, nepilngadīgo pārvadāšana, kā arī atgriešanās pastāvīgajā dzīvesvietā.

Pērn decembrī “Covidpass” aizpildītas 222 000 reižu, šogad janvārī – aptuveni 167 000 reižu. Un arī februārī rādītāji līdzīgi – aptuveni 5 līdz 6 tūkstoši reižu dienā.

167 000 – tas ir aptuveni 8% no Latvijas iedzīvotāju kopējā skaita. Daļa no šiem cilvēkiem brauc tranzītā cauri Latvijai, piemēram, janvārī 56% no visiem ieceļotājiem bija dažādu kravu pārvadātāji. Bet pārējie aptuveni 70 000 paliek Latvijā.  

Valsts policija atzīst, ka pilnīgi visus iebraucējus pārbaudīt nav iespējams, pārbaudes notiek izlases kārtībā, un jāpaļaujas arī uz cilvēku godaprātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti