Panorāma

Pierobežā trūkst informācijas par ārkārtējo situāciju

Panorāma

Restaurēts RAF autovilciens "Latvija"

1500 eiro sods par sēņošanu Ādažu poligonā

Par sēņošanu Ādažu poligonā jārēķinās ar 1500 eiro sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

1500 eiro par dažām sēnēm! Ar tik bargu sodu  jārēķinās tiem, kurus vilina Ādažu poligona meža veltes. Gadu no gada bruņotie spēki atgādina –  sēņot militārā objekta teritorijā ir stingri aizliegts. Turklāt šobrīd poligonā rit arī militārās mācības "Namejs". Tomēr bezatbildīgi ļaudis joprojām gatavi riskēt sēņu vai ogu dēļ. Tāpēc likuma nepaklausīgie sēņotāji turpmāk vairs netiks sveikā ar brīdinājumu, bet pret viņiem uzreiz tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma procedūra, kas var beigties ar 1500 eiro sodu.

Ādažu garnizona militārās policijas ekipāžas dodas uz teritoriju, kur pamanīti kārtējie sēņotāji, kas neievēro aizliegumu atrasties poligonā. Brīdinošās zīmes ir ik pēc pārdesmit metriem. Taču ne tās, ne arī naudas sodi līdz šim nav atturējuši pārgalvīgus cilvēkus no kārdinājuma meklēt bekas aizliegtajā teritorijā.

Ādažu garnizona militārā policija poligonā uziet kādu svešinieku. Redzot, ka nav vērts liegties, vīrietis tomēr atzīst, ka ir aizliegtajā teritorijā. "Biju pašā maliņā, tālāk par 10 metriem neaizgāju. Nogāju gar maliņu, un nācu ārā," viņš sacīja.

Sēņojot poligonā, kur notiek kaujas šaušana un ir nesprāgušie lādiņi, cilvēki apdraud  savu dzīvību.

"Uzkāpt kaut vai uz imitācijas līdzekļa. Lasot sēnes, tev pēkšņi ir sprādziens. Tu tur vari ar sirdstrieku nogāzties. Briesmas ir ieejot šaušanas sektorā. Tikt zem lodes," skaidroja Ādažu garnizona Militārās policijas priekšnieks Jānis Vīcups.

Jautāts, vai sēņu groziņš ir tā vērts, lai riskētu ar dzīvību, pārkāpējs atzina: "Nē, nav. Zināju, ka nedrīkst, es zināju, bet cik liels sods, nezināju."

Ja iepriekšējos gados sēņotāju pieķēra šeit, Ādažu poligonā, lasot sēnes, viņam izteica bargu brīdinājumu un pakratīja ar pirkstu. Otrajā reizē, ja iekrita, piemēroja naudas sodu. Taču nu žēlastība ir beigusies, lojalitāte arī, un sēņu mērcīte var izmaksāt pat 1500 eiro.

Poligona uzraugi uzsvēra – turpmāk pārkāpējus uzreiz sauks pie administratīvās atbildības, jo prakse pierādot, ka brīdinājumi cilvēkus nebiedē. Soda naudu līdz 1500 eiro palielināja jau pērn. 

Pagājušajā gadā militārā policija konstatēja ap 500 pārkāpumu. Šogad jau ir vairāki simti. 

"Mūsu sēņotāji ir kā labi apmācīti karavīri – lec līdaciņā, slēpjas, gulstas bedrēs, aiz kokiem slēpjas.

Pienākot klāt saka – viņi ir tupus čurājuši. Tikai bikses aizmirst novilkt. Izdoma ir ļoti bagātīga," atzina Vīcups.

Sēņotājus militārajā objektā atklāj ne tikai patruļas, bet arī novērošanas kameras, droni un citas modernās tehnoloģijas. Tāpēc izredzes izsprukt sveikā ir niecīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti