Rīta Panorāma

Cirka festivāls Lucavsalā

Rīta Panorāma

Intervija ar Polīnu Šķiņķi, Rasmu Motikovsku un Kulenu O'Haru

Intervija ar Skaidrīti Ābramu

Par sarunātiem ūdenssaimniecības iepirkumiem Talsos un Kuldīgā 160 000 eiro sods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 10 mēnešiem.

Konkurences padome (KP) par sarunātiem ūdenssaimniecības iepirkumiem Talsos un Kuldīgā ir sodījusi trīs uzņēmumus 160 000 eiro apmērā, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" trešdienas, 27.jūlija, rītā sacīja padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa skaidroja, ka trīs uzņēmumi - SIA ""SAN B", SIA "Talsu spriegums" un SIA "CO Sistēmas" sadalījuši pašvaldību izsludinātos iepirkumus, nolemjot, kurš uzvarēs katrā no iepirkumiem. Tāpat bijusi arī vienošanās par cenām - proti, uzņēmumi viens otram brīvi sūtīja tāmes.

Kopumā bija pieci iepirkumi par četriem miljoniem eiro.

Ābrama neņēmās spriest, cik liels bija uzņēmumu panāktais "uzcenojums" attiecībā pret patieso sava darba cenu, jo to nevar precīzi noteikt. Taču Ābrama akcentēja, ka šis gadījums parāda - uzņēmumi savu rīcību iepirkumos nereti saskaņo, tādējādi sadārdzinot pakalpojumu cenas. Tiesa, darbu efektivitāte un kvalitāte gan nav tik augsta.

Uzņēmumi savu vainu ir atzinuši. Tādējādi, iztrūkstot citkārt notiekošajiem tiesu darbiem, naudas sods ir mazāks.

KP notikušo atklājusi pati saviem spēkiem un pēc savas iniciatīvas, jo nekādu ziņu iepriekš par kaut kādu vienošanos nav bijis.

Vērtējot situāciju iepirkumos kopumā, Ābrama atzina, ka reizēm zūd ilūzijas, ka vispār kaut kas Latvijas uzņēmējdarbībā var notikt likuma ietvaros. Kļūdas, paviršības un vienaldzīgu attieksmi, izsludinot konkursus, nereti pieļauj arī pašvaldības. Reizēm konkursi arī tiekot rakstīti konkrētiem uzņēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti