Par OIK izkrāpšanu piespriež trīs gadus aiz restēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Zemgales rajona tiesa vienai personai par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanu piemērojusi brīvības atņemšanu uz trim gadiem, informēja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Lai arī prokuratūrā neatklāja apsūdzētā vīrieša vārdu, aģentūrai LETA zināms, ka viņš ir SIA "Tukums DH" valdes loceklis Jānis Tenbergs.

2011. gada 1. aprīlī Ekonomikas ministrija piešķīra tiesības pārdot koģenerācijas procesā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros. Prokuratūrā norādīja, ka apsūdzētais pārkāpis līgumu par elektroenerģijas pārdošanu valstij, kas ļāva pārdot tikai koģenerācijā saražotās elektroenerģijas pārpalikumu. 

Pavisam laika posmā no 2013. gada līdz 2019. gadam apsūdzētais izkrāpis 2 544 782 eiro.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 75,01% SIA "Tukums DH" daļu pieder Kiprā reģistrētam uzņēmumam "Irvinton Holdings Limited", bet 24,99% Latvijā reģistrētam uzņēmumam SIA "Kubit".

"Tukums DH" nav iesniedzis gada pārskatus par 2018. un 2019.gadu, taču 2017.gadā tas strādājis ar 2 566 511 eiro apgrozījumu, bet ar 843 632 eiro lieliem zaudējumiem. Tā patiesie labuma guvēji ir Latvijas pilsoņi Mareks Varnelis un Uldis Mierkalns.

KONTEKSTS:

Pērn augustā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par kāda uzņēmuma iespējamām nelikumīgajām darbībām ar obligāto iepirkuma komponenti (OIK) vairāku gadu garumā.

Kriminālprocesa laikā tika veiktas vairākas procesuālās darbības, tostarp kratīšana, kurā gūti pierādījumi veiktajai krāpšanai ar elektroenerģijas pašpatēriņu, kas veikts sākot no 2013. gada marta. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais nodarījums veikts juridiskas personas interesēs – uzņēmums noziedzīgā ceļā savā īpašumā ieguva naudas līdzekļus ne mazāk kā divu miljonu eiro apmērā, radot zaudējumus Latvijas Republikai. 

Kriminālprocesā par aizdomās turēto tika atzīta viena persona – uzņēmuma valdes loceklis.

Kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti