Panorāma

Pierīgā deg meži

Panorāma

"Saskaņa" izvairās skaidrot situāciju RNP

Pretrunīgas versijas par notikušo Iršos

Par iespējamo seksuālo vardarbību pret mazuli un aizturēto vīrieti Iršos pretrunīgas liecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Kokneses novadā, iespējams, no seksuālas vardarbības cietušās desmit mēnešus vecās meitenītes fiziskais stāvoklis uzlabojas, tikmēr Labklājības ministrija pieprasīja vietējam sociālajam dienestam informāciju par darbu ar ģimeni, kuru vietējie iedzīvotāji LTV Ziņu dienestam raksturoja nemaz ne ar labiem vārdiem. 

Otrdien, 24.augustā, meitenīti ārstējošie ārsti Kokneses bāriņtiesai apstiprinājuši, ka paliekošas ietekmes uz meitenītes veselību nebūs.

Par meitenītes seksuālu izmantošanu aizturētais vīrietis atrodas apcietinājumā, un policija uzsākusi izmeklēšanu, lai izvērtētu arī bērniņa mātes atbildību notikušajā.

Bāriņtiesai signālu no sociālajiem dienestiem nebija

Kokneses bāriņtiesas vadītāja Silvija Vēze gan otrdien Latvijas Televīzijai atkārtoti uzsvēra, ka iepriekš signālu no sociālajiem dienestiem par bērnam nelabvēlīgiem apstākļiem nav bijis. 

“Māte apliecina, ka viņa par bērnu vienmēr ir rūpējusies un arī rūpēsies; ņemot vērā šo vardarbības gadījumu, kas notika, viņa pilnu atbildību neuzņemas un tikai tāpēc, ka nekad šis cilvēks nav izrādījis kaut kādu vardarbību pret bērniem, ne pret viņas vecāko dēlu, ne pret šo 10 mēnešus veco mazulīti,” sacīja Vēze.

“Līdz ar to viņai nevienu brīdi nav bijušas bažas, ka kaut kas notiks bērnam to dažu minušu laikā, kamēr viņa izgāja no istabas. Un māte arī apliecināja, ka alkoholu nav lietojusi sestdien, [kad meitene nonāca slimnīcā],” klāstīja Vēze.

Līdz šim bāriņtiesai nav bijusi informācija, ka māte par bērnu nerūpētos, un, ja sociālajam dienestam nebija šaubu, tad arī netika ziņots bāriņtiesai, norādīja Vēze.

Vietējie gan zīmē drūmāku raksturojumu

LTV filmēšanas grupa tikās arī ar vietējiem Iršu pagasta iedzīvotājiem,  arī aizturētā vīrieša kaimiņiem, un viņi visi kā viens gan iezīmē citu ainu.

No vietējo iedzīvotāju teiktā noprotams, ka bērna māte liktenīgajā sestdienas vakarā savu dzīvokli, kurā atradās aizturētais vīrietis un bērns, atstājusi uz ilgāku laiku, nevis uz dažām minūtēm.

Tāpat vietējie pieļauj, ka, iespējams, arī māte bija alkohola reibumā, turklāt šī nav pirmā reize, kad sieviete atgriežas pie aizturētā vīrieša, kurš iepriekš pret viņu pielietoja vardarbību un tā dēļ sociālais dienests viņai piešķīra dzīvokli 10 kilometru attālumā. 

Savukārt vīrieti vietējie raksturoja kā mierīgu, kamēr viņš nelietoja alkoholu, savukārt reibumā viņš bija ja ne agresīvs, tad viegli izprovocējams.  Arī sestdienas vakarā izskatījās, ka viņš bijis iereibis, apgalvoja kaimiņi.

Tāpat kaimiņi apgalvoja, ka sociālajiem dienestam bijušas sarunas par to, kādos gadījumos var zaudēt mātes tiesības.

Tā gan ir tikai vietējo iedzīvotāju versija, un situāciju skaidros policija.

LM pieprasa informāciju sociālajam dienestam

Tikmēr Labklājības ministrija (LM) pieprasījusi visu informāciju Kokneses novada pašvaldības sociālajam dienestam, lai izvērtētu dienesta darbību ar ģimeni, kurā no seksuālas vardarbības ir cietis 10 mēnešu vecs bērns.  

Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče LTV skaidroja, ka LM pārbaudīs, kā sociālais dienests sniedzis palīdzību konkrētajai ģimenei, kādi bija lietas apstākļi.

Šobrīd ministrija nevar komentēt sociālā dienesta darbību, taču Kupča pauda, ka šādos gadījumos ministrija vienmēr iesaistās un reaģē un notikumiem.

Jautāta, vai, ņemot vērā pašreiz pieejamo informāciju par notikušo seksuālo vardarbību pret zīdaini, būtu pamats lemt par aizgādības tiesību atņemšanu mātei, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko norādīja, ka vispirms ir jāievāc informācija par to, cik lielā mērā "šajā procesā bijusi mātes līdzdalība".

"Tas, ko stāsta apkārtējie iedzīvotāji, ka arī mātei bija ļoti biežas alkohola lietošanas vai epizodes (..) Jau tas vien, ja tas atbilst patiesībai, ka sieviete aizgāja ārpus dzīvesvietas, atstājot tik mazu bērnu tāda vīrieša uzraudzībā, kurš ir tik stiprā alkohola reibumā. Protams, tas ir vērtējams kā mātes bezatbildība," noteica Gluščenko.

Jau vēstīts, ka policija sestdien aizturējusi pusmūža vīrieti par seksuālu vardarbību pret desmit mēnešu vecu meiteni. Sākts kriminālprocess pēc 160.panta 6.daļas par seksuālu vardarbību. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti