Par 22 miljoniem eiro mazinās rindas pie ārstiem un vairāk palīdzēs C hepatīta slimniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Rindu mazināšanā pie ārstiem un kompensējamo medikamentu apmaksāšanā C hepatīta slimniekiem valsts šogad ieguldīs papildus 22 miljonus eiro, otrdien, 14.februārī, pavēstīja veselības ministre Anda Čakša.

Viņa norādīja, ka šī nauda ir sadalāma divās daļās.

Pirmā – 16,6 miljoni eiro būs paredzēta konsultācijām, izmeklējumiem, procedūrām dienas stacionārā un rehabilitācijai.

Šādam solim ir trīs mērķi. Pirmkārt, mazināt rindas pie ārstiem, otrkārt, padarīt mediķu palīdzību pieejamāku. Visbeidzot, cerēts, ka ārstu pieejamība palīdzēs diagnosticēt slimības to agrīnā stadijā.

Lēsts, ka 270 200 pacientu varēs saņemt papildus speciālistu konsultācijas, papildus 328 000 – ambulatoros izmeklējumus, papildus 62 400 – dienas stacionāra pakalpojumus, bet 70 000 – ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumus, norāda Veselības ministrija.

Rēķināts, ka rindas šogad varētu sarukt par aptuveni ceturto daļu, savukārt turpmākajos gados pat uz pusi. Tiesa, tas ir vidējais rādītājs un pie dažiem speciālistiem tās varētu mazināties vēl vairāk.

Savukārt par atlikušajiem vairāk nekā pieciem miljoniem vairāk apmaksās kompensējamos medikamentus C hepatīta slimniekiem.

Plānots, ka ārstēšanu ar bezinterferona terapiju papildus tiks ārstēti 203 pacienti jeb 30% no C hepatīta F3/F4 aknu bojājuma stadijā esošajiem pacientiem, samazinot mirstību no C hepatīta par 8% un samazinot kopējo inficēto skaitu, vēsta ministrija. Klīnisko pētījumu rezultāti pierāda – C hepatīta F3/F4 stadijā pielietojot tiešās iedarbības interferonu nesaturošus līdzekļus, izārstēšanās tiek nodrošināta 95% gadījumos un vairāk.

Veselības ministrija uzsver, ka sekmīgai reformu turpināšanai plānots, ka 2018. un 2019.gadā ik gadu personāla atalgojumam ir jānovirza 150 miljoni eiro. 

Valdība arī iecerējusi aprīlī prezentēt slimnīcu kartējumu, proti, nosaukt slimnīcas, kuras pastāvēs vēl pēc reformas, un pilsētas, kurās tās atradīsies.

Papildu finansējuma piešķiršana ir iekļauta informatīvajā ziņojumā „Par veselības reformas pasākumu īstenošanas turpināšanu 2017.gadā”, ko otrdien apstiprinās valdība. Lai piešķirtu 22 miljonus, tādējādi atkāpjoties no Eiropas Komisijas noteiktās valsts budžeta deficīta atkāpes, bija nepieciešama atļauja no Eiropas Komisijas.

 Plašāks turpmāko veselības aprūpes nozares reformu plāns dienasgaismu ieraudzīs tikai aptuveni pēc diviem mēnešiem, otrdien solīja veselības ministre Anda Čakša. 

Anda Čakša: Par tālākiem reformas soļiem
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Plānā būs gan slimnīcu kartējums, gan veselības aprūpes pakalpojumu kārtības izmaiņas, gan ministrijai pakļauto iestāžu pārskatīšana un reorganizācija, sacīja ministre. Viņa arī norādīja, ka svarīgs būs arī jautājums par nodokļu sistēmas izmaiņām, pie kuram pašlaik strādā Finanšu ministrija, jo ir svarīgi saprast, kā veselības nozarei piesaistīs finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti