Panorāma

Sējumu apdrošināšana nav populāra

Panorāma

Prasīs naudu pusaudžu atkarību ārstēšanai

Rīgas pils apdrošinātāji nesteidzas maksāt

«Panorāma»: Rīgas pils apdrošinātāji nesteidz maksāt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

 Apdrošināšanas polise, lai arī par lielu naudu pirkta, automātiski negarantē, ka nelaimes gadījumā zaudējumus cietušais drīz saņems kompensāciju. To vēlreiz apliecina arī pērnvasar pamatīgi izdegušās Rīgas pils piemērs. Apdrošinātāji meklē dažādus iemeslus, lai pēc iespējas attālinātu brīdi, kad jāšķiras no naudas, secinājuši LTV "Panorāmas" veidotāji.

Rīgas pils bija apdrošināta par vairākiem desmitiem miljoniem eiro, bet līdz šim apdrošinātāji samaksājuši vien aptuveni 200 tūkstošus, lai arī  tie ir veikuši savas ekspertīzes par ugunsgrēka cēloņiem naudu sola maksāt, tikai kad būs saņemts policijas veiktās izmeklēšanas atzinums.

Jau vēstīts, ka pils saimniekiem akciju sabiedrībai Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) uz ugunsnelaimes brīdi bija pašu pirkta polise Baltijas apdrošināšanas namā, kas paredzēja atlīdzību līdz par 23 miljoniem eiro un pils rekonstruētājiem pilnsabiedrībai SBRE bija kompānijas BTA polise par vairāk nekā 34 miljoniem eiro. Līdz šim aptuveni 200 tūkstošu eiro lielu atlīdzību Valsts nekustamajiem īpašumiem izmaksājusi tikai BTA. Baltijas apdrošināšanas namam iesniegts atlīdzības pieteikums, kura apmēru puses neizpauž zināms vien, ka pirmās atlīdzības izmaksas lielums ir vairāk nekā septiņi miljoni eiro. 

AS "Baltijas apdrošināšanas nams" pārstāvis Kaspars Līcītis informē:

"Esam saņēmuši atlīdzības pieteikumu un citus dokumentus. Līdz šim mūsu apdrošināšanas sabiedrība ir ieguldījusi nozīmīgu darbu, lai noskaidrotu notikušā negadījuma apstākļus, par ko ir informēta Valsts policija. Uz šo brīdi mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka par zaudējumiem ugunsnelaimē atbildība ir jāuzņemas būvniekiem. Darbs atlīdzības izmaksu lietā turpinās, un mēs ar nepacietību gaidām mūsu piesaistīto ārvalstu ekspertu slēdzienu par ugunsgrēka cēloņiem, kā arī Valsts policijas izmeklēšanas rezultātus."

VNĪ pārstāvji atzīst apdrošinātāju tiesības vērtēt atlīdzības pieteikumu. Būtiskākais esot noskaidrot nelaimes vaininieku no kura prasīt kompensāciju. Paši nekustamie īpašumi jau gatavojas tiesāties ar būvniekiem.

VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina raksta:

"Ir pilnīgi skaidrs, ka tiesvedība ir neizbēgama. Pašlaik tiek gatavots prasības pieteikums, ko iesniegs Finanšu ministrija. Primāri tiesvedība būs par zaudējumu atlīdzību. Lai turpinātu sadarbību ar būvnieku un apmaksātu papildus darbus, kas radušies saistībā ar ugunsgrēka rezultātā veiktajām izmaiņām Rīgas pils tehniskajā projektā, VNĪ jau ir pieprasījis no būvnieka garantiju, ka gadījumā, ja tiesas rezultātā būvnieks tiks atzīts par vainīgu, tad valsts saņems zaudējumu kompensāciju, neskatoties uz to, kas tajā brīdī būs ar pašu būvnieku un tā maksātspēju."

Arī šobrīd Rīgas pils ir apdrošināta pret jauniem negadījumiem, "ERGO Insurance SE" Latvijas filiālē par 35,5 miljoniem eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti