Dienas ziņas

Mākslu terapijas dienās meklē jaunas attīstības iespējas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsu novadā skolas strādā attālināti

Pandēmijas pieredze Talsu novada skolām palīdzējusi veikli pāriet uz attālinātajām mācībām sniegputeņa dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Talsu novadā sniegputeņa dēļ otrdien un trešdien mācības skolās notiek attālināti. To izdevies viegli noorganizēt, pateicoties kovida pandēmijas laikā iegūtajai pieredzei. Arī otrdien Talsu novadā turpināja snigt, taču ne tik stipri, kā bija prognozēts, un sarkanais brīdinājums par spēcīgu snigšanu un puteni nepiepildījās. Tomēr Ziemeļkurzeme joprojām cīnās ar pamatīgo sniega daudzumu, ceļi daudzviet joprojām ir neizbraucami. 

Upesgrīvas pamatskola ir vienīgā izglītības iestāde Talsu novadā, kura šajās dienās darbojas klātienē.

Pie Upesgrīvas pamatskolas otrdien izskatījās kā ziemas pasakā. Ierasti pusdienas laikā bērni gandrīz uz stundu devās laukā, bet otrdien šo starpbrīdi viņi izmantoja, lai tīrītu improvizēto kalnu un skolas pagalmu. 

Upesgrīvas pamatskolas direktore Sintija Valtere sacīja: "Bērni ir ārkārtīgi lieli palīgi mūsu darbiniecei, sētniecei, kas šorīt arī aktīvi strādāja no agra rīta. Un principā tad, kad bērni pieceļas astoņos un dodas uz brokastīm, pirmais, ko viena daļa dara – paķer lāpstas, lai varētu palīdzēt."

Upesgrīvas pamatskolā bērni ierodas pirmdienas rītā un paliek līdz nedēļas beigām, tāpēc klātienes mācības varēja turpināties. Skolu apmeklē 49 bērni, un sniegputeņa dēļ izdevās ierasties divām trešdaļām.

Upesgrīvas pamatskolas direktore atzīmēja: "Ir daži skolēni, kas braukā ikdienā, bet, ņemot vērā vakardienas laikapstākļus, tie, kas bija atbraukuši, tie arī visi palika."

Tikmēr pārējās izglītības iestādēs Talsu novadā valda klusums. Talsu Valsts ģimnāzijā no 645 skolēniem 285 dzīvo ārpus novada centra. Pat ja uz skolu izdotos tikt, nav garantijas, ka vakarā būtu varējuši nokļūt mājās.

Talsu Valsts ģimnāzijas direktors Gundars Sebris stāstīja: "Vakardien visi vēl uz skolu atkļuva, bet bija situācijas, kad mašīnas bija iestigušas, arī skolotāji paši bija vairāk nekā stundu vai divas rakuši ceļus, lai izkļūtu ārā no savām dzīvesvietām. Bija pilnīgi skaidrs, ka tā tehnika, kas ir pieejama, nespēs to sniega daudzumu no ceļiem nošķūrēt."

Stundas notiek tiešsaistē, un lielākoties arī pedagogi ir mājās. Talsu 2. vidusskolā sastapti daži. Direktors aicinājis būt saprotošiem, ņemt vērā, ka sniega dēļ skolēniem var būt elektrības pārrāvumi, tāpēc kavējumi atzīmēti netiek.

Talsu 2. vidusskolas ķīmijas skolotāja Aija Pētersone sacīja: "Un patiesībā vēl jau ir tā, ja mājās ir viens dators un telefons varbūt pēkšņi nav tik jaudīgs vai mājās nav tik jaudīgs interneta pieslēgums, tad jau arī vairāki bērni nevar kvalitatīvi pieslēgties." 

Tāpēc visas stundas tiek ierakstītas, lai skolēni tās var noskatīties vēlāk. Kovida pandēmijas pieredze ļāvusi uz attālinātajām mācībām pāriet vienas dienas laikā. Nodarbības gan otrdien bijušas īsākas.

Ķīmijas skolotāja Pētersone sacīja: "Jo es rēķinos, ka arī citi kolēģi noteikti ir paredzējuši darbu "Teams" [lietotnē], un saprotu, ka pavadīt astoņas stundas pie datora ir ļoti sarežģīti. Tāpēc tā mana tiešsaistes stunda nav garāka par 20–25 minūtēm."

Savukārt sākumskolas skolēniem mācības tiešsaistē nenotiek – viņi vairāk darbojas patstāvīgi ar uzdotajiem darbiem.
Talsu 2. vidusskolas sākumskolas skolotāja Raimonda Belicka pastāstīja: "Ja visi bērni paliek mājās un arī vecāki paliek mājās, tad bieži vien mājās ir viena tehnika tikai. Mazākie skolēni var izmantot mācību grāmatas, darba burtnīcas un pastrādāt patstāvīgi."

Attālinātās mācības novadā turpināsies, un, ja sliktie laikapstākļi nebeigsies, var tikt apsvērta iespēja tās pagarināt. Uz skolu šajās dienās nedodas arī Kuldīgas novada skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti