Palielina atlīdzību par valsts apmaksātā asistenta pakalpojumiem izglītības iestādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

No 2023. gada 1. janvāra valsts nodrošinātā atlīdzība par vienu asistenta pakalpojuma stundu noteikta 4,79 eiro apmērā – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie grozījumi noteikumos, kas otrdien, 31. janvārī, apstiprināti valdībā, informēja IZM.

Šobrīd valsts par vienu asistenta pakalpojuma stundu maksā 4,50 eiro, ieskaitot visus nodokļus saistībā ar asistenta pakalpojuma sniegšanu.

Stundas apmaksa palielināta, jo šā gada sākumā stājās spēkā jaunais minimālās mēneša darba algas apmērs.

Asistenta pakalpojumu pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai izglītības iestādē ir tiesīgi saņemt  bērni visos izglītības posmos – pirmsskolas izglītībā, pamatizglītībā, profesionālajā  pamatizglītībā, arodizglītībā, vidējā izglītībā un profesionālajā vidējā izglītībā (izņemot speciālās izglītības iestādēs, kas saņem uzturēšanas izdevumus no valsts budžeta).  Asistents sniedz atbalstu to darbību izpildē, kuras bērns nespēj veikt patstāvīgi, – pārvietoties izglītības iestādē un veikt pašaprūpi.

Šā mācību gada sākumā asistenta pakalpojumu izmantoja 421 bērns, no tiem 137 pirmsskolā, 282 – vispārējās izglītības iestādēs un divi profesionālās izglītības iestādēs.

Asistenta pakalpojumu izglītības iestādē ir tiesīga sniegt fiziska persona, kurai ir darba vai personiskā pieredze personu ar invaliditāti aprūpē vai arī atbilstoša izglītība vai darba pieredze pedagoģijas, psiholoģijas, medicīnas, veselības vai sociālā darba jomā, norādīja IZM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti