Dienas ziņas

Laulības vērtību stiprināšana

Dienas ziņas

Arheoloģiskā izpēte Ludzas pilsdrupās

Pagarina Pāvilostas molus

Pagarina Pāvilostas molus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Smilšu sanesumi starp moliem ilgu laiku traucējuši lielo zvejas kuģu, arī jahtu drošu ienākšanu Pāvilostā. Situāciju uzlabot neizdevās arī ar Ukrainā iegādāto zemessūcēju, kas izrādījās nepiemērots jūras viļņiem. Taču šogad ar Eiropas fondu līdzfinansējumu plānots līdz novembra beigām molus pagarināt, kas būtu jauns impulss mazās ostas attīstībā.        

Šobrīd Pāvilostas ostā sākušies sagatavošanās darbi abu molu pagarināšanai. Nupat ieradusies brigāde no Igaunijas, tuvākajās dienās pa jūras ceļiem tiek gaidīta peldošā celtniecības tehnika no Polijas, kas stiprā vēja dēļ un augsto viļņu dēļ diemžēl kavējas.

Viens no būvdarbu vadītājiem Oskars Šolins stāsta, kā pirmo plānots pagarināt dienvidu molu, tiklīdz būs ieradusies tehnika un piemēroti laika apstākļi grunts sagatavošanai.

“Mums ir dienvidu molam demontēts bākas pamats, un no tā mēs sāksim sajūguma zonu izbūvēt un liksim dzelzsbetona masīvus,” sacīja Šolins.

Vairāk nekā 40 dzelzsbetona masīvu jeb gremdkastes tiek izgatavotas Liepājā. Katrs šāds veidnis sver 170 tonnas, un tos nogādās uz Pāvilostu ar velkoņiem pa jūru. Tiesa gan, šis ir sarežģīts un laikietilpīgs process, atzīst būvnieku pārstāvis.

“Pāvilostā neatradām vietu, kur to īstenot, kā to visu savietot. Teritorija ir ierobežota, tādēļ bija jāmeklē citas alternatīvas,” sacīja Oskars Šolins.

Dienvidu mols tiks pagarināts par 162, bet ziemeļu - par 96 metriem. Arī dziļums starp moliem tiks atbrīvots no smiltīm līdz 4 metriem, lai ostā varētu ienākt lielie zvejas kuģi, kuri spiesti bāzēties Liepājā. Tas būs būtisks ieguvums ostas un visas mazpilsētas uzņēmējdarbības attīstībā, veicinot zvejniecību un zivju pārstrādi, tā arī jahtu tūrismu.

“Kanāls tiek ne tikai padziļināts, bet arī platāks būs par 12 metriem nekā šobrīd. Tuvākā nākotnē te varētu būt arī citi zvejas kuģi, kas te bāzējas un nodod savas zivis. Zvejas rajoni šeit ap Pāvilostu ir labi,” sacīja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Pāvilostas molu pagarināšanu plānots pabeigt novembra nogalē. Būvdarbu izmaksas ir nepilni trīs miljoni eiro, no tiem lielākā daļa ir Eiropas Savienības fondu finansējums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti