Pagarina Okupācijas muzeja direktora amata konkursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde lēmusi līdz 1. novembrim pagarināt 21. augustā izsludināto konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu.

Konkurss tika izsludināts, jo līdzšinējais muzeja direktors Gunārs Nāgels, kurš amatā bija piecus gadus, šī gada 20. jūlijā iesniedza atlūgumu. LOMB valde par viņa vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, savukārt par viņas vietnieci - ilggadējo muzeja direktori Gundegu Micheli.

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde, biedrības biedri un Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki. Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu. Paredzēts, ka jauno direktora amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

Konkursa noteikumi pieejami Latvijas Okupācijas muzeja interneta vietnē www.okupacijasmuzejs.lv. Sludinājumā norādīts, ka muzeja direktora galvenie pienākumi būs plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, atbildēt par darba plānu izstrādi, kā arī attīstības un ziedojumu piesaistes stratēģijām. Direktoram būs jāsadarbojas ar LOMB valdi, sniedzot ziņojumus par muzeja darbu, darba plāna un budžeta izpildi, kā arī jāpilda LOMB biedru sapulces un valdes norādījumi. Tāpat jaunā direktora pienākums būs, saskaņojot ar LOMB valdi, pārstāvēt muzeju Latvijas Republikas institūcijās, ārvalstu pārstāvniecībās, Latvijas un ārvalstu sabiedrībā, kā arī gādāt par pozitīva muzeja tēla veidošanu sabiedrībā.

Direktora amata pretendentiem nepieciešamas labas zināšanas un izpratne par 20.gs. Latvijas un pasaules vēsturi, vismaz maģistra grāds, vēlams humanitārajās vai sociālajās zinātnēs. Pretendentiem jāpārvalda latviešu valoda augstākajā līmenī, labā līmenī angļu valoda, kā arī vēlamas Eiropas Savienības valstu un/vai krievu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī.

Pretendentiem jāiesniedz pieteikuma vēstule, dzīves un darba gaitu pārstāsts (CV), kā arī izglītību un kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas. Pieteikuma vēstulē kandidāti aicināti izklāstīt motivāciju pieteikties direktora amatam, jāsniedz personiskais vērtējums par savu piemērotību šim amatam, vērtējums par līdzšinējo muzeja nozīmi Latvijas sabiedriskajā, kultūras un politiskajā dzīvē un skatījums par LOM nozīmi nākotnē.

Pretendenti, kuri iesniedza pieteikumus iepriekš izsludinātajā konkursā, turpinās pretendēt uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti