Pagaidām niecīga interese par darbu laukos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pagājušas jau vairāk nekā trīs nedēļas, kopš zemnieku saimniecības ar Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes starpniecību sāka aicināt pie sevis darbā tos, kuri šobrīd zaudējuši darbu, tomēr līdz šim atsaucība bijusi samērā maza un vēl aizvien zemnieku saimniecībās darba piedāvājumu ir ievērojami vairāk nekā pieprasījuma. Iemesls ir gan potenciālo darbinieku iemaņu trūkums, gan iecere nopelnīt vairāk, nekā realitātē zemnieki spēj piedāvāt.

Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes ģenerāldirektors Guntis Vilnītis pauž cerību, ka darbinieku interese parādīsies līdz ar zemeņu ražas novākšanas laiku, kas ik gadu ir iecienīts piepelnīšanās veids, bet patlaban aktuāli ir citi darbi - akmeņu lasīšana un meža stādīšana. Bet par tiem interese ir maza. Vilnītis norāda, ka iespējas, kā sazināties ar potenciālajiem darba devējiem, ir plašas, bet problēma ir cita.

Guntis Vilnītis par darbu laukos
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Cilvēks pēc sarunas ar meža īpašnieku, kādreiz arī ar zemnieku, saprot, ka viņam tā aldziņa, kādu viņš ir pieradis saņemt savā līdzšinējā biznesā, uzreiz "nespīd". Līdz ar to viņš neaizbrauc pat pamēģināt. Ja no simt aizbrauc pamēģināt pieci, tad tas ir daudz, jo laikam tā situācija ar visiem atbalstiem un uzkrājumiem vēl ir tāda, ka nav cilvēkam tik skumīgi, lai viņš skrietu darīt jebkuru darbu," norāda Vilnītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti