Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": Vai Ukrainai pretuzbrukumi sekmēsies arī turpmāk? (ar surdtulkojumu)

Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": vai Valsts aizsardzības dienestu izdosies ieviest, kā plānots? (ar surdotulkojumu)

"Šodienas jautājums": vai Valsts aizsardzības dienestu izdosies ieviest, kā plānots?

Pabriks: Partiju apvienībai «Attīstībai/Par!» vajadzīga nopietna reforma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partiju apvienībai "Attīstībai/Par!", kurā ietilpst "Latvijas attīstībai", "Kustība "Par!"" un "Izaugsme", ir jāuztaisa nopietna reforma, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" atzina politisko spēku pārstāvošais politiķis Artis Pabriks.

"Es personīgi sevi uzskatu par klasiskā liberālisma piekritēju. Es neesmu kreisas politikas pārstāvis. Un, protams, atsevišķos momentos "Kustība "Par!"" ir ievērojami tuvāka savā retorikā Rīgas partijai "Progresīvie". Un es neesmu tik kreiss," pauda Pabriks.

Uz jautājumu par plaisu partiju apvienībā, politiķis atzina, ka ir dažādi strāvojumi, – līdzīgi kā citās partijās.

"Acīmredzot vadošais viedoklis "Kustībā "Par!"" ir vairāk orientēts uz sociālismu, sociāldemokrātiju vai dažreiz tiek minēts sociālais liberālisms, ja tas kādam kaut ko izsaka. Kamēr "Izaugsmē" un " Latvijas attīstībā" pieturamies vairāk pie klasiskā liberālisma," sacīja Pabriks.

Tā kā 14. Saeimas vēlēšanās "Attīstībai/Par!" neizdevās pārvarēt 5% barjeru, Pabriks atzina, ka partiju apvienība ir zaudējusi. "Mums ir rūpīgi jāpārorientējas un jāuztaisa nopietna reforma apvienībā. Kāda tā būs – ar "Par!" kopā vai bez, viņi sašķelsies vai kaut kas cits notiks – man to ir grūti pateikt," sacīja politiķis.

Viņš arī neslēpa, ka divu premjera kandidātu piedāvāšana no vienas partijas bija piekāpšanās, jo "Kustība "Par!"" esot uz to uzstājusi.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Savukārt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā nepārvarēja vairākas 13. Saeimā pārstāvētās partijas – "Attīstībai/Par!", "Saskaņa" un "Konservatīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti