Pabeigti robežšķērsošanas vietas «Terehova» pirmā posma būvdarbi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Noslēgušies robežšķērsošanas vietas "Terehova" pirmā posma modernizācijas būvdarbi, kuru laikā pārbūvēti un paplašināti seši kontroles paviljoni un kontroles nojumes, servera telpa un uzstādītas jaunas attīrīšanas iekārtas, informēja "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Projekta pirmais posms tika sākts 2019. gadā, un tas norit vairākās kārtās, nepārtraucot kontroles dienestu darbību. Modernizācijas projekta pirmajā posmā izbūvēta jauna muitas kontroles ēka padziļinātu pārbaužu veikšanai, pārbūvēti un paplašināti seši esošie kontroles paviljoni un nojumes, aprīkojot nojumes ar elektroniskām zīmēm, lai varētu operatīvi mainīt joslu apzīmējumu sastrēguma stundās.

Tāpat pārbūvēta lietus ūdens kanalizācija, siltumapgāde, elektroapgāde un sakaru tīkli, uzlabots apgaismojums visā teritorijā, veikta attīrīšanas iekārtu pārbūve, projektēšanas teritorijā uzlabota asfalta seguma kvalitāte.

Modernizācijas projektā būvdarbus īstenoja SIA "Monum". Kopējās projekta izmaksas ir 8,35 miljoni eiro.

Projekta vēl paredz darbavietu pielāgošanu, lai jau 2022. gada rudenī noslēgtu visus pirmā modernizācijas posma plānotos darbus, lai kontroles procedūras kļūtu ātrākas un efektīvākas, stiprinot valsts robežas apsardzību.

Paralēli pirmā posma modernizācijas darbiem 2021. gadā sākts arī otrais modernizācijas posms, kurā izbūvēs termināli pasažieru bagāžas kontrolei 399 kvadrātmetru platībā un modernizēs administratīvās ēkas inženierkomunikācijas.

Otrā posma modernizācijas darbus īstenos SIA "Pillar Contractor". Šobrīd ir izstrādāta projekta topogrāfija, veikta ģeotehniskā izpēte.

Otrā posma modernizācija noslēgsies 2023. gada decembrī, un projekta budžets ir 1,84 miljoni eiro.

Robežšķērsošanas punkts "Terehova" ir visnoslogotākā robežšķērsošanas vieta uz Latvijas austrumu robežas, kas vienlaikus ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža.

Latvijas un Eiropas Savienības drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. Kopumā VNĪ vadībā īstenoto robežšķērsošanas vietu modernizācijā šobrīd tiek ieguldīts aptuveni 121 miljons eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti