Pabeigta Jēkabpils reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pārbūve un paplašināšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ceturtdien, 18. augustā, notiks pārbūvētās Jēkabpils reģionālās slimnīcas Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļas svinīgā atklāšana, informēja slimnīcā.

Pēc rekonstrukcijas Uzņemšanas nodaļas platība ir palielināta par teju 400 kvadrātmetriem. Turpmāk nodaļas darbs tiks organizēts atjaunotās un mūsdienīgās telpās, kas būs pieejamākas un ērtākas gan pacientiem, gan slimnīcas darbiniekiem.

Telpās veikta pārbūve un visu iekšējo komunikāciju (ūdensvads, kanalizācija, apkure, ventilācija, kondicionēšana, elektroapgāde) nomaiņa, mēbeļu un iekārtu nomaiņa (jaunas gultas, guļrati, piederumu skapīši, u.c.). Tāpat projekta ietvaros veikta medicīnas iekārtu bāzes atjaunošana Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, iegādājoties un uzstādot jaunu stacionāro digitālo rentgena aparātu un jaunu datortomogrāfu radioloģisko izmeklējumu veikšanai. Tas ļāvis būtiski uzlabot diagnostikas iespējas, veicot ātrākus un precīzākus izmeklējumus. 

Paplašinātā Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļa turpmāk nodrošinās ne tikai diennakts neatliekamo palīdzību (tajā skaitā traumpunkta pieejamību), bet arī novērošanu observācijas gultās un plānveida pacientu uzņemšanu. Proti, tiks nodalītas atsevišķi pacientu plūsmas – ar neatliekamo palīdzību nogādātie, pacienti, kas vēršas pēc savas iniciatīvas neatliekamas, akūtas palīdzības saņemšanai vai uz plānveida stacionēšanu.

Labiekārtota arī slimnīcas apkārtne – izbūvēts panduss, lai cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar bērnu ratiņiem ērtāk nokļūtu stacionārā, kā arī veikta teritorijas apzaļumošana un soliņu uzstādīšana.  

Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļas rekonstrukcija ir viena no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca", uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību" aktivitātēm. Būvdarbus veica ģenerāluzņēmējs SIA "Jēkabpils PMK". 

Uzņemšanas nodaļas būvniecības izmaksas ir 2 321 397 eiro. Kopējais ERAF projekta finansējums ir 6,6 miljoni eiro, ietverot gan stacionāra 1. stāva, gan Ambulatorās daļas jeb poliklīnikas pārbūvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti