Dienas ziņas

Grūti iekļauties darba tirgū

Dienas ziņas

Jēkabpils Brīvdabas muzejā nodeg sēļu rija

Koris vīlies par pašvaldības attieksmi

Ozolnieku skolas koris vīlies pašvaldības attieksmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Ozolnieku vidusskolas koris šogad pirmoreiz izcīnījis tiesības piedalīties festivālā Beļģijā, taču apstākļu sakritības dēļ nokļūšana līdz tam gan nav viegla – trūkst finanšu. Un lielāko vilšanos koristiem un vecākiem sagādājusi pašvaldības attieksme.    

Visu mācību gadu Ozolnieku vidusskolas  5.-12. klašu korim mēģinājumi notiek daudz biežāk nekā  iepriekš. Mērķis ir pirmoreiz doties tālākā braucienā - piedalīties 66. Eiropas jauniešu mūzikas festivālā Beļģijā.

Lai iekļūtu starp simt labākajiem koriem, kas piedalās festivālā-konkursā, bija jāiztur arī priekškonkurss.

“Beļģijā būtu svarīgi nokļūt tāpēc, ka tas ir starptautisks konkurss. Tur būs ļoti daudz konkurentu,” saka kora dalībniece Estere.

Kora diriģente Rūta Bergmane stāsta, ka koris piedalīsies ne tikai konkursā, bet arī festivālā, iepazīstot citu valstu kultūru un arī prezentējot savas dziedāšanas tradīcijas.

Lai  39 koristi varētu piedalīties festivālā, nepieciešams finansējums 14 279 eiro apmērā. Festivāla plānošana sākta pagājuša gada maijā, un toreizējā direktore  ar toreizējo domes priekšsēdētāju esot vienojušies, ka finansējumu iekļaus budžeta tāmē.

Pēc vēlēšanām priekšsēdētājs nomainījās, un gada nogalē no darba aizgāja arī skolas direktore, bet pienākumu izpildītāja festivālam nepieciešamo naudu tāmē neiekļāva.

Lai glābtu situāciju, gan diriģente, gan koristu vecāki vērsās ar iesniegumu pie pašvaldības, tomēr saņēma vien 2000 eiro.

Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (Latvijas Rreģionu apvienība) skaidro – “ko var atļauties, to arī atļaujas”.

“Tas tomēr nav nekāds obligātās mācību programmas izbraukums. Tas ir vairāk vai mazāk tāds… Viens ar sportu, cits ar kultūru nodarbojas. Es domāju, ka neviens sportists pēdējā gada laikā šādu atbalstu nav saņēmis. Tā kā šis atbalsts ir ļoti milzīgs, un mēs mīlam kori un ļoti viņu arī atbalstam,” saka Liepiņš.

Koristes mamma Mudīte Ērenfrīde-Dinsberga spriež, ka “mums novadā, iespējams, nav vēl pieredzes, ka mēs atbalstām tādus lielākus projektus, kam ir nepieciešama palīdzība”.

“Es saprotu, ka katrs var izdarīt tik, cik var, tomēr, ja mēs nedaudz vairāk strādātu kopā, mēs varētu izdarīt vairāk,” saka koristes mamma.

Finansējums tika vākts, gan rīkojot labdarības izstādi un koncertu, gan piesaistot sponsorus. Līdzmaksājumu veica arī vecāki.

“120 eiro kā līdzmaksājums bija pietiekami liels, ja viens no vecākiem atrodas mājās ar mazu bērnu. Strādā tikai viens, un viņiem ir piešķirts maznodrošinātā statuss. Jā ir dažādas situācijas, protams,” atzīst kora diriģente Bergmane.

Koristiem ceļā jādodas jau 26. aprīlī, bet joprojām pietrūkst gandrīz 2000 eiro.

Likums pašvaldībām nosaka vien rast telpas un finansējumu interešu izglītības pulciņiem, pie kuriem pieskaitām arī koris. Cik lielā mērā atbalstīt ārzemju braucienus, katra pašvaldība nosaka pēc saviem ieskatiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti