Dienas ziņas

VSAC "Malta" klientiem rod pagaidu mājas

Dienas ziņas

Darbu sāk vienotais vakcinācijas rīks

Dome plāno tiesas ceļā iegūt ledus halli

Ozolnieku dome cer tiesas ceļā iegūt iepriekšējam mēram piederošo ledus halli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ozolnieku novada dome iecerējusi tiesas ceļā pašvaldības īpašumā iegūt iepriekšējam domes priekšsēdētājam piederošo ledus halli, kas atrodas uz pašvaldības zemes. Nomas līgums gan jau pirms diviem gadiem pagarināts, tomēr ārkārtas sēdē deputāti lēmuši, ka halle nepieciešama pašvaldības funkciju nodrošināšanai. Turklāt viņu ieskatā iepriekšējā lēmuma pieņemšanai neesot bijis deputātu kvorums.

Pirms divpadsmit gadiem atklātā Ozolnieku ledus halle, kas ir privātīpašums, cieši piekļāvusies krietni senāk būvētajai sporta skolai, kas pieder pašvaldībai. Arī ieejas durvis abām kopīgas, gluži tāpat kā gaitenis, kas juridiski pieder sporta skolai.

“12 gadus bez atlīdzības komandants katrreiz, kad hokejists iet ar somu un aiz riteņiem paliek dubļi, skrien un slauka, un tīra,” norādīja  Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš (Latvijas Zemnieku partija)

Tagad mērs esot pilns. Sporta skolā notiek remonts, un pašvaldība grib savas telpas izmantot tikai sporta skolas vajadzībām. Lai to panāktu, abas iestādes esot fiziski jāatdala, nodrošinot katrai atsevišķu ieeju. Vai arī, paplašinot sporta skolas pakalpojumu klāstu, jāapvieno. 

Ledus halles īpašnieks Dainis Liepiņš pret to iebilst, viņš sacīja: “Tā jau nebija mana iegriba, lai šī halle tiktu uzbūvēta, pieliekot to pie sāniem sporta centram. Tā bija toreizējas administrācijas prasība, lai apvienotu šos sporta objektus. Un, arī runājot par tām izmaksām, ir daudz savādāk. Sākumposmā man tika pat uzstādīti nosacījumi, un es katru mēnesi maksāju. Nezinu, vai par to zināja arī pašvaldība, bet sporta centra vadība katru mēnesi saņēma līdzekļus.”

Ledus halle uzbūvēta uz pašvaldībai piederošas zemes. Pirmais nomas līgums beidzās 2019. gada martā, un februāra sēdē deputāti nobalsoja par tā pagarināšanu līdz 2037. gadam. 

Tomēr pašreizējā vadība ir pārliecināta, ka lēmums  ir prettiesisks, jo neesot izvērtēta halles nepieciešamība pašvaldības funkciju nodrošināšanai. Neesot bijis arī  nepieciešamais deputātu kvorums lēmuma pieņemšanai. 

“Klātesoši zālē sēdēja 13 deputāti, tātad vairāk nekā astoņi, kas nepieciešams, lai varētu pieņemt lēmumu. Tajā brīdī tieši šajā jautājumā septiņi deputāti nobalsoja “par”. Neviens neatturējās un seši nepiedalījās, tai skaitā arī es, jo tas ir saistīts ar manu uzņēmumu, un es lēmumu nekādu nepieņēmu,” skaidroja ledus halles īpašnieks. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Valsts sekretāra vietniece Ilze Oša skaidroja: “Mēs secinām, ka klāt bijuši septiņi deputāti, nepiedalījās seši. Tātad lēmuma pieņemšanā vispār nepiedalījās nepieciešamais deputātu skaits, lai šo lēmumu pieņemtu. Savukārt, ja tur nomniekam ir strīds, tas risināms tiesā. Nebūs tā, ka ministrija tur varētu kaut kā šo jautājumu atrisināt līdz galam.”

Savukārt domes priekšsēdētājs atklāja: “Es balsoju “par” tieši tāpēc, ka netika veikts izvērtējums, vai šī ēka ir nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai vai nav. Šobrīd situācija ir mainījusies, mums ir izvērtējums, un deputāti ar balsu vairākumu nolēma, ka ēka ir nepieciešama pašvaldībai un līgums nav pagarināms.”

Atzinumā par ēkas nepieciešamību sporta skolas vajadzībām iezīmēti četri iespējamie pielietojuma veidi. Halle varētu kļūt par treniņu bāzi reģiona hokejistiem, tajā varētu izveidot iekštelpu pludmales volejbola vai florbola treniņu vietu vai arī pārveidot par daudzfunkcionālu sporta bāzi. 

Tāpat likumā noteiktajā kārtībā īpašniekam tiktu izmaksāta kompensācija par lietderīgajiem ieguldījumiem. Nespējot savstarpēji vienoties, abas puses jautājumu plāno risināt tiesas ceļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti