Panorāma

Nākamā gada valsts budžetu plāno apstiprināt marta sākumā

Panorāma

"Kara bērni": Otrā pasaules kara bērni – vēsture atkārtojas

Otrais mēģinājums veiksmīgāks

Otrdien Ventspils ielās – ledus kārta, traumpunktos – cilvēki ar lūzumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Novēloti autobusu reisi, aizkavējušies ventspilnieki savās darbavietās un piecas autoavārijas stundas laikā – tāds bija otrdienas, 20. decembra, rīts Ventspilī. No rīta ledus kārta liedza jebkādu iespēju pārvietoties gan transportlīdzekļiem, gan kājāmgājējiem. Ventspils slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā līdz plkst 15 nogādāti 33 cietušie.

Kad Ventspils novada ļaudis pagājušajā nakti gāja gulēt, termometra stabiņš rādīja -4 grādus aiz loga, bet kurzemnieki pamodās jau ar stipru lietu pusseptiņos no rīta. Lai arī nekavējoties sāka ielu kaisīšanu ar smiltīm, Ventspils novada ceļi un pilsētas ielas bija pārvērtušies par slidotavu.

"Varēju aicināt mašīnu, lai man atbrauc pakaļ, bet es teicu: labāk nevajag. Bet izrādījās – būtu bijis labāk. Ar mašīnu var pabraukt, bet ar kājām problemātiski," pastāstīja skrundenieks Nēme.

"Es domāju, ka grūti kontrolēt. Ielas jau vēl ir tīri normālas, bet vistrakākais ir trotuāri. Tie ir piebradāti, savā laikā darbs nav padarīts līdz galam, tāpēc tie ir tādi, kādi ir tagad. Pa trotuāru tagad iet nav patīkami," sacīja autovadītājs Raitis.

"Pirmkārt, ir piemērotiem apaviem jābūt, lai būtu pēc iespējas lielāka berze starp apaviem un slideno [virsmu]. Jāiet maziem solīšiem, uzmanīgi. Nevajag lielas somas nēsāt, lai uz vienu pusi nevelk. Nu, ļoti uzmanīgi! Kapuce jāliek, ja krīt, tad lai mīkstāk ir," zināja teikt ventspilniece Inga.

Ventspils pilsētas Komunālā pārvalde otrdien izplatīja ziņu, ka stājies spēkā sarkanais brīdinājums. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem neiesaka iziet no mājām un nepārvietoties ar transportalīdzekļiem.

"No rīta puses bija -2 grādi, kaut kur mazāk, bet lija lietus. Diezgan spēcīgs lietus bija, vēlāk miglas formā nāca. To jau varēja redzēt. Kādas mašīnas izskatījās – noledojušas visas, kā filmās rāda. Braukšana bija tiešām neiespējamā misija, jo mašīnas brauca tur, kur tās gribēja braukt," pastāstīja pašvaldības uzņēmuma "Komunālā pārvalde" direktors Andris Kausenieks.

Valsts policija informēja, ka otrdienas rītā stundas laikā notikušas vairākas autoavārijas, ko izraisījis apledojums. "Šodien stundas laikā, posmā no plkst. 07.11 līdz 7.58 Ventspils pilsētā ir reģistrēti pieci ceļu satiksmes negadījumi. Visi tie ir notikuši slideno ceļa apstākļu dēļ," pastāstīja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Lai arī šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, uzņēmums "Ventspils reiss" informēja, ka neviens no plānotajiem piepilsētas un pilsētas reisiem nebija atcelts, lai arī sarežģītos atkalas apstākļos autobusi slīdējuši pa novada ceļiem.

"Varētu teikt, ārkārtas situācija, bet jāatzīst: gods kam gods, reiss ir izpildīti, visi šoferi ir tikuši galā. Bija īslaicīgas saslīdēšanas, noslīdēšanas. Pat ceļu kaisītājs noslīdēja," pastāstīja pašvaldības SIA "Ventspils reiss" valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca informēja, ka otrdien līdz plkst. 15 saņemta informācija par 33 neatliekamajā palīdzībā reģistrētajiem gadījumiem, no tiem septiņi lūzumi. Šodien pēcpusdienā temperatūras stabiņš Ventspilī pakāpās līdz +4 grādiem, ceļi joprojām ir ļoti slideni.

KONTEKSTS:

Otrdien, 20. decembrī, Latvijā ir spēkā oranžais brīdinājums spēcīga apledojuma dēļ. Lietus ietekmē apledojums uz ceļiem var veidoties atkārtoti arī pēc tam, kad ceļš ir apstrādāt ar pretslīdes materiāliem.

Ceļu apledojuma un atkalas dēļ var tikt atcelti reģionālo autobusu reisi vai būtiski kavēties to izpilde.

Tikmēr traumpunktos ziņo par pacientu pieplūdumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti