Otrdien jau dienas vidū sasniegts vidējais diennakts avāriju skaits Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Otrdien līdz dienas vidum bija notikušas jau aptuveni 100 avārijas, kas ir vidējais diennakts rādītājs.

Pirmdienas ziemīgie laika apstākļi bija iemesls vairumam ceļu satiksmes negadījumu. To Latvijā bija vairāk nekā parasti – 202. Avārijās cietušo pirmdien bija vairāk nekā vidēji diennaktī – cietuši 27 cilvēki. Valsts policijā pastāstīja, ka statistiski diennakts laikā notiek ap 100 negadījumu. Un šāds skaits otrdien teju sasniegts jau plkst.15.

Sniegotākajos brīžos uz valsts autoceļiem strādā vairāk nekā 90 tehnikas vienības, pavēstīja uzņēmumā "Latvijas valsts ceļi".

Darba pilnas rokas pirmdien bija arī Rīgas pilsētas ceļu uzturētājiem. Satiksmes departamentā pastāstīja, ka 1201 kilometru pilsētā uzkopj vairāk nekā 60 transporta vienības. 

"Mēs bijām gatavi tik lielai sniega kārtai. Protams jāsaprot, ka sniegputeņa laikā nav iespējams noķert visu, kas krīt no gaisa.

Un atbilstoši Rīgas pašvaldības izvirzītajām prasībām ir pieļaujama sniega kārtas veidošanās uz asfalta. Šonakt Rīgas ielas tika kaisītas trīs reizes, tilti un pārvadi pat piecas reizes, lai nodrošinātu atbilstību ielas uzturēšanas prasībām," pastāstīja departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Šajās dienās visvairāk negadījumu izraisījusi distances neievērošana. Mašīnas arī biežāk nobrauc no ceļa braucamās daļas un uztriecas kādam šķērslim. Valsts policijā norādīja, ka ekipāžām darba ir daudz. 

"Ja sanāk iekļūt ceļu satiksmes negadījumā un pastāv visi šie apstākļi, kas atļauj sastādīt saskaņoto paziņojumu starp negadījuma dalībniekiem, tad iesakām šo iespēju izmantot. Pirmkārt, paši dalībnieki ietaupīs laiku, nebūs jāgaida policija. Tādā veidā neradīs sastrēgumus pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem," rosināja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Policijā atgādina, ka ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra. Ja tās nav uzstādītas, paredzēts administratīvais sods. Diennakts tumšajā laikā un tad, kad ceļi var apledot, īpaši uzmanīgiem jābūt arī gājējiem.

KONTEKSTS:

Šī nedēļa Latvijā būs ziemas stihijām bagāta, gaidāmi divi lieli sniegputeņi, kas būs vieni no spēcīgākajiem pēdējo četru gadu laikā, liecina prognozes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti