Dienas ziņas

Barkavā ražo dziju no kokiem

Dienas ziņas

"Čekas maisus" sāks atvērt šogad

Orientējoties apgūst Latvijas vēsturi

Orientējoties skolēni apgūst arī Latvijas vēsturi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Gaidot Baltu vienības dienu, Skrīveros notikušas orientēšanās sacensības, kuru uzdevums – ne vien pievērst skolēnus aktīvākam dzīvesveidam, bet arī paplašināt vēstures zināšanas. Ideja par šādām sacensībām pirms trim gadiem radusies Aizkraukles reģiona vēstures metodiskajā apvienībā, meklējot veidu, kā ieinteresēt jauniešus.    

Skrīveru Dendroloģiskajā parkā sacensības, kas vienlaikus  arī izglīto dalībniekus par notikumiem Latvijas vēsturē, jau kļuvušas par tradīciju. Šogad tās veltītas Saules kaujai un krusta kariem Latvijas teritorijā.

Jaunjelgavas vidusskolas vēstures skolotāja Inese Mireka stāsta, ka “kaut kādi pamatfakti viņiem noteikti ir zināmi, citiem varbūt vairāk, citiem mazāk”.

“Es pieļauju, ka Jaunjelgavas vidusskolas skolēniem vairāk, jo mēs katru gadu, izņemot šo gadu, svinam Baltu vienības dienu ar ceļojumu uz kādu no pilskalniem,” atzīst Mireka.

Uz starta līnijas šoreiz stājās 32 komandas no Aizkraukles sadarbības novadu skolām, kā arī Jumpravas pamatskolas. Katrai komandai bija jāatrod desmit kontrolpunkti, kuros atbilstoši vecuma grupai paslēpti jautājumi. Daudzi skolēni sacensībām gatavojušies jau laikus.

Komandu kopvērtējumā 40% dod ātrums, tāpēc nereti pienākumi sadalīti pēc katra spējām.

Šogad sacensībās pirmoreiz atbildes nav jāraksta uz papīra lapas, bet gan  jāievada speciālā interneta programmā. Šo jauninājumu atzinīgi novērtē gan  dalībnieki, gan līdzi atbraukušie pedagogi. Šāda veida sacensības Skrīveros notiek jau trešo gadu.

“Ideja sākotnēji nāca no Aizkraukles reģiona vēstures metodiskās apvienības, kur meklējām jaunus veidus, kā uzrunāt jauniešus, lai padomātu mazliet vairāk, kas ir būtisks mums apkārt. Un katru gadu mēs meklējam citus jautājumus, uz ko fokusēties,” stāsta vēstures skolotājs, viens no sacensību organizatoriem Edgars Bērziņš.

Uzrādītās zināšanas  skolotāji sola ņemt vērā, arī novērtējot skolēnu sekmes vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti