Dienas ziņas

Cenu nevienlīdzība – kas nosaka produkta cenu veikalā?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ārste no Ukrainas strādā pansionātā

Ogres pansionātā sāk darbu ģimenes ārste no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bēgot no kara plosītās Ukrainas, uz Ogri atbraukusi ģimenes ārste Gaļina, kura tagad savas rūpes velta Ogres pansionāta sirmgalvjiem. Pansionātā jau kopš pandēmijas sākuma akūti trūkst darbaroku, tāpēc, palīdzot Ukrainas cilvēkiem, tiek risināta arī Latvijā aprūpes nozarē sāpīga problēma.

Gaļina Vorobeja uz Latviju kopā ar dēlu atbraukusi no Ukrainas pilsētas Zaporižjas, kur jau teju desmit gadus strādāja par ģimenes ārsti. Jau mēnesi viņas aprūpē ir Ogres pansionāta klienti, kuri jau apraduši un pieņēmuši jauno dakteri.

“Es pie viņiem esmu pieradusi, un viņi arī. Viņi šeit ir pastāvīgi, tāpēc jau arī pēc vārdiem zinu,” stāstīja Gaļina.

Pansionāta vadītāja Iveta Bleidele atzina, ka latviešu valodas nezināšana Gaļinai neesot šķērslis. Vecāka gadagājuma cilvēki, kuri uzturas pansionātā, pārzina krievu valodu. Gaļina apmeklē kursus un jau mēneša laikā vairākus vārdus latviešu valodā iemācījusies. 

Ikdienā Gaļinas darba pienākumos ir pansionāta pacientu aprūpe. Iestādē šobrīd uzturas teju 100 klientu. 

“Uzmanīt pacientus, kuri te atrodas visu laiku. Ja ir sūdzības, apraugu. Asinsspiedienu mēram, cukuru. Tabletes sadalām, tad iznēsājam klientiem no rīta un vakarā,” par ikdienu stāstīja Gaļina Vorobeja.

Ogres rajona slimnīcas valdes loceklis Dainis Širovs atklāja, ka slimnīca ārstei nozīmēja mentoru – feldšeri, kuras uzraudzībā strādā daktere.

“Feldšere aizpilda visu dokumentāciju, jo tā mums jāaizpilda valsts valodā. Izrādās, ka Ukrainas ārstiem ir ļoti labs izglītības līmenis un arī medikamenti, ar ko strādāja, ir tādi paši kā mūsējie,” sacīja Širovs.

Šobrīd Ogres pansionātā strādā trīs Ukrainas iedzīvotāji, kuri pilda gan sētnieka, gan aprūpētāja darbu.

Pansionāta vadītāja Iveta Bleidele skaidroja, ka jau pandēmijas laikā un arī šobrīd akūti trūkst darbaroku. Un jo īpaši tieši aprūpētāju.

“Darbs ir smags, ne katrs var to strādāt. Cits atnāk ar vēlmi, ka grib strādāt un palīdzēt, bet tad, kad sāk strādāt, tad saprot, ka tas ir emocionāli grūti, citiem fiziski grūti,” klāstīja Bleidele.

Pansionāts darbiniekiem no Ukrainas nodrošina arī dzīvesvietu un ēdināšanu. Gaļina, lai arī Latvijā jūtas novērtēta, tomēr cer, ka varēs drīzumā atgriezties savās mājās. Arī dēls, kurš šobrīd mācās attālināti, cer jaunajā mācību gadā skolas gaitas uzsākt Ukrainā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti