Ogres novada zaudējumi plūdu dēļ – 880 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ogres novada pašvaldība aptuveni aprēķinājusi plūdu radītos zaudējumus, un tie ir apmēram 882 809 eiro, liecina pašvaldības informācija.

Plūdu laikā ir cietuši pašvaldības īpašumā esošās ielas, ceļi, caurtekas, grāvji, dambis, applūduši vismaz 120 īpašumi, no kuriem aptuveni 50 ir dzīvojamās mājas.

Lai atjaunotu plūdos cietušo infrastruktūru, Ogres novadam būs nepieciešami 632 800 eiro, iedzīvotāju mājokļu atjaunošanai būs nepieciešami aptuveni 250 000 eiro. 

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis informējis, ka šie aprēķini ir aptuveni, speciālisti vēl turpina zaudējumu aprēķināšanu.

“Precīzs zaudējumu apmērs būs zināms tad, kad visi īpašumi būs apsekoti. Šim darbam būs nepieciešama vēl vismaz nedēļa,” norādījis Špakovskis.

Viņš arī aicinājis iedzīvotājus, kuru īpašumi ir cietuši plūdos Urgas upes apkaimē, vērsties pašvaldībā ar iesniegumu, pēc kura arī īpašumus apsekos pašvaldības speciālists, lai varētu precīzi aprēķināt zaudējumus.

Pēteris Špakovskis par zaudējumiem
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Līdz 22. oktobrim pašvaldībā saņemti 19 iedzīvotāju iesniegumi par radītajiem zaudējumiem plūdu laikā Urgas upes apkaimē.

Pašvaldība plāno izmaksāt sociālās palīdzības pabalstus līdz 356 eiro vienai ģimenei saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Pašvaldība informāciju par šiem zaudējumu aprēķiniem 22. oktobra rītā ir nosūtījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pieprasījums segt šos līdzekļus no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tiks nosūtīts līdz šī gada 7. novembrim.

Ogres mērs jau iepriekš atzinis, ka tikai ar pašvaldības līdzekļiem zaudējumu segšanai nepietiks.  

Ministru prezidente Laimdota Straujuma par kompensācijām pašvaldībai un iedzīvotājiem vēl otrdien izteicās izvairīgi, norādot, ka nevar spriest par valsts iespējām palīdzēt, kamēr nav precīzu zaudējumu aprēķinu. Straujuma gan piebilda, ka valsts nevarēs atļauties kompensācijās maksāt miljonus.

Jau ziņots, ka ceturtdienas, 16.oktobra vakarā Pārogrē, kur no krastiem izgājusī Urgas upīte applūdinājusi vairāk nekā simt mājokļu, no applūdušajiem īpašumiem tika evakuēti desmit iedzīvotāji. Urgas upīti ar ūdeni bagātināja arī netālā Ķilupe, kas no plašas apkaimes uzņemtos ūdeņus nespēja pa savu gultni aizgādāt līdz Daugavai.

Ar palīdzības lūgumiem Ogre vērsusies valdībā, pie Valsts prezidenta un uzņēmējiem, jo pašas makā tādas naudas nav. Vienlaikus Ogres domes reorganizācijas laikā tiks izveidota Nekustamo īpašumu nodaļa un algots meliorācijas speciālists, lai izvērtētu novada apbūvi un nākotnē darāmo, lai tādas problēmas neatkārtotos. Ogres mērs Artūrs Mangulis cer, ka situācija Ogrē par gadu desmitiem aizlaistajām meliorācijas sistēmām liks runāt arī valsts līmenī.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti