Dienas ziņas

Velo ultra maratonistam Arvim Sprudem - rekords

Dienas ziņas

Aicina vispirms saskatīt cilvēku, nevis diagnozi

Deputāts vēlas reģistrēties bezdarbniekos

Ogres novada domnieks noliek mandātu cerībā saņemt bezdarbnieka pabalstu, bet pašvaldība ieceri aptur

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Viens no Ogres novada pašvaldības jaunievēlētajiem deputātiem pēc nostrādāta mēneša izvēlējies nolikt mandātu un kļūt par bezdarbnieku, lai saņemtu attiecīgo pabalstu. Tomēr novada dome noraidījusi deputāta iesniegumu par atteikšanos no deputāta atalgojuma, kamēr politiķis ir jauna darba meklējumos. Līdz ar to deputāts patlaban nevar saņemt bezdarbnieka pabalstu. Novada dome norādījusi, ka šāda deputāta rīcība nav bijusi ētiska un tā ir "shēmošana".

Pēc nostrādāta mēneša Ogres novada pašvaldībā ar iesniegumu vērsies viens no jaunievēlētajiem deputātiem, atsakoties no savas darba samaksas, jo vēlas stāties bezdarbniekos.

Ogres novada domes deputāts Mariss Martinsons (Latvijas Reģionu apvienība), kurš atteicies no deputāta atalgojuma, stāstīja: “Šeit, man liekas, nav kārtībā ar likumdošanu, viss sakārtots, jo esot ievēlētam jaunajā domē, tātad man ir jāizvēlas, vai es veikšu sabiedrisko darbu, ko man uzticējis vēlētājs, mani ievēlot, vai arī, lai es saņemtu bezdarbnieku [pabalstu], tad man jāatsakās tagad no tā deputāta mandāta, ko es atpakaļ, protams, nevaru dabūt. Mums valstī šobrīd ir tāda sistēma, ka deputāts no sava deputāta atalgojuma nevar izdzīvot, jo tas ir niecīgs.”

Šobrīd Ogres novadā deputātam darba stundas likme ir nepilni astoņi eiro un, nostrādājot maksimālās atļautās 103 darba stundas, deputāts var saņemt 800 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

“Izdarīju izvēli, uzrakstot iesniegumu par to, ka es šobrīd atsakos no deputāta atalgojuma, kamēr es meklēju darbu, lai saņemtu šo bezdarbnieka pabalstu, par ko es, visu mūžu strādājot, esmu maksājis nodokļus, sociālo nodokli,” sacīja Martinsons.

Deputāta iesniegumu Ogres novada pašvaldības deputāti noraidīja.

Pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale norādīja: “Uzsākot jeb piekrītot pildīt, pieņemot deputāta mandātu un uzsākot darbu jaunajā Ogres novada domē kā deputāts, viņam no pirmās dienas tiek noteikta atlīdzība. Atlīdzības maksāšanas kārtību nosaka gan normatīvie akti, gan arī pašu deputātu apstiprināta deputātu atlīdzības kārtība. Viņam no pirmās dienas tiek maksāta deputāta atlīdzība, viņam nav nenodarbinātības periods, līdz ar to Ogres dome nevarēja lemt par šo iesniegumu ļaut viņam atteikties no deputāta atlīdzības.”

Novada mērs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība) deputāta rīcību raksturo kā “shēmošanu”. “Deputāts daļēji ir kā piemērs sabiedrībai, un šajā gadījumā kaut vai maza shēmošana, bet shēmošana,” pauda Helmanis.

Tikmēr Martinsons uzskata, ka viņa rīcība ir attaisnojama: “Es domāju, ka nekas neētisks nav, jo esmu maksājis šos nodokļus visu savu mūžu, savu darba mūžu. Tad kāpēc es, esot deputāts tagad, ievēlēts no iedzīvotājiem, viņi man izteikuši uzticību, bet man ir sods, ka es nevaru saņemt šo sociālo garantiju pāris mēnešus.”

Martinsons atzīmēja, ka šobrīd meklē darbu, līdztekus turpinot pildīt arī deputāta pienākumus. Tikmēr vairāki aptaujātie vietējie iedzīvotāji gan nevēlējās runāt kameras priekšā, tomēr norādīja, ka šāda rīcība no politiķa puses nav ētiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti