Ogrē palu rekords; upe aiznes hidroloģisko staciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Pali otrdienas pievakarē bijuši tik pamatīgi, ka aiznesuši hidroloģisko staciju Ogre-Lielpeči, taču fiksētais ūdens līmeņa rekords atzīts par rekordu, LR un LTV uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Ūdens līmenis Ogrē pie Lielpečiem otrdienas laikā turpināja augt un jau divas reizes pārspēti rekordi, sasniedzot atzīmi 4,50 metri. Tas ir jebkad augstākais fiksētais ūdens līmenis attiecīgajā vietā Ogrē.

LVĢMC darbinieki strādā, lai palu sabojāto hidroloģisko staciju nostiprinātu un tā atsāktu darbu.

To, ka ūdens līmenis bija neredzēti augsts, apliecina plūdu apmēri. Applūdušas pat tās mājas, kas citos plūdos parasti necieta. Vairāku dzīvojamo māju pagalmos, kur palu ūdeņi ne reizi nebija atplūduši, šoreiz tie bija vairāk nekā metru dziļi un sanesa pagalmos un dārzos milzu ledus gabalus, kas izpostījuši sētas, žogus, siltumnīcas un dārzus.

Otrdienas vakarā ap plkst.20.20 pie Ogresgala izveidojies ledus sastrēgums, applūdušas trīs mājas un evakuēti seši cilvēki.

Dārziņu teritorijā ūdens līmenis vakarā sācis kristies, tomēr brīžiem tas ir svārstīgs un atkal paaugstinās. Ūdens un ledus masa virzās Ogres pilsētas virzienā, kur upi joprojām klāj ledus, neraugoties uz spridzināšanas darbiem aizvadītajās brīvdienās.

Vēlāk - naktī uz trešdienu - Ogrē applūdušas jaunas teritorijas, jo no krastiem izgājusi nelielā Ogres pieteka Norupīte. Lai pasargātu no plūdiem tuvējās mājas, ap tām sāk veidot barjeras no smilšu maisiem.

Ap mājām sāk veidot barjeras no smilšu maisiem, un darbos iesaistīta arī Zemessardze.

Jau vēstīts, ka plūdos otrdienas pēcpusdienā cieta vismaz 70 māju.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sāka apsekot teritoriju, lai novērtētu, vai nav nepieciešama cilvēku evakuācija. Vairums iedzīvotāju atteicās evakuēties, tomēr vienam vīrietim bija nepieciešama palīdzība izkļūt no mājas, jo ūdens to bija tā ieskāvis, ka paša spēkiem viņš to vairs nevarēja izdarīt. Glābēji vīrietim palīdzēja izkļūt no mājas pa logu un nogādāja sausumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti