Dienas ziņas

Daugavpilī skrejriteņi rada bažas par drošību

Dienas ziņas

"Rīgas satiksmei" vēl 900 000 kompensācija

Ogrē demontē bīstamos bērnu rotaļlaukumus

Ogrē demontē bīstamos bērnu rotaļu laukumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc sertificētu speciālistu apsekojuma secināts, ka Ogrē lielākā daļa no bērnu rotaļu laukumiem pie daudzdzīvokļu mājām neatbilst drošības prasībām. Turklāt tajos bijuši negadījumi. Pašlaik sākti nedrošo rotaļu laukumu elementu demontēšanas darbi.

“Tur baigi kaitinoša skaņa, kad šūpojas,” tā par savām piemājas bērnu rotaļu laukuma šūpolēm stāsta četrgadnieks Kārlis. Viņš zina teikt, ka problēmu varot atrisināt, šūpoles ieeļļojot. 

Taču patiesībā problēmas ar bērnu rotaļu laukumiem Ogrē ir daudz lielākas. Apsekojot tos daudzdzīvokļu māju teritorijās, secināts – liela daļa no tiem rada reālu apdraudējumu bērnu drošībai un tie jādemontē.

“Tās ķēdes ir sliktas. Ir nelaimes gadījumi, kad bērni tajās ietin kaklu vai kādu citu ķermeņa daļu. Bērns var sevi nosmacēt tādā veidā. Par reāliem gadījumiem mēs runājam, tādi gadījumi diemžēl ir bijuši,” atklāj SIA “Ogres namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.

Par kādu negadījumu zina stāstīt arī trīs bērnu mamma, ogrēniete Dagnija Gūtmane: “Mēs gājām uz laukumiņu, kur ir slidkalniņš, un mana jaunākā meita, kurai ir gandrīz divi gadi, kāpa augšā pa trepītēm un trepīte ielūza. Tā kā visādi. Mierināju bērnu un teicu, ka tur vairs nekāpsim.”

“Diezgan bieži bijusi vilšanās – bērns ierauga laukumiņu, viņam gribas uz turieni iet, bet es redzu, ka nav vai nu atzveltnes, uz kuras atspiesties, vai nu sākotnēji varbūt ir bijusi, bet pēc tam nav. Vai ir pa vidu kaut kādi dēļi izplīsuši, kur nevar apsēsties. Es noteikti pievēršu uzmanību, cik tas ir droši,” norāda Ogres Māmiņu kluba pārstāve Natālija Pīlipa.

Galvenokārt problēmas rada tie bērnu rotaļu laukumi, kas vēl ir padomju laika mantojums un nav atjaunoti. Lai situāciju risinātu, Ogres namsaimnieks organizējis gan iedzīvotāju aptauju, gan sanāksmi ar daudzdzīvokļu māju pārstāvjiem.

“Tas, ko mēs aicinājām dzīvokļu īpašniekiem darīt – lai viņi paši sanāk kopā, pieņem lēmumu, vai viņi grib atjaunot šīs ierīces, demontēt un uzstādīt jaunas. Vai nu vienkārši demontēt un atstāt laukumus bez šiem elementiem. Tas ir tas, kas jālemj pašiem dzīvokļu īpašniekiem. Jo Ogres novada pašvaldība tur, kur ir privātīpašums, nevar iesaistīties ar savu finansējumu. Viena daļa, kuras ir ļoti bīstamas, tās jau ir demontētas. Tādas, kur pīķi ārā, kur iekārtas ir nepilnīgi demontētas, tās jau ir nogrieztas,” skaidro Grīnbergs.

Kopš šī gada janvāra Latvijā spēkā stājušies “Spēļu un rekreācijas laukumu drošuma noteikumi”, un paredzēts 18 mēnešu pārejas periods, kuru laikā visām iepriekš un no jauna uzstādītām spēļu vai citu aktivitāšu iekārtām un laukumiem jāveic riska novērtējums.

Gala lēmumu par rotaļu laukumiem Ogres dzīvokļu īpašnieki vēl pieņems. Tikmēr Ogres namsaimnieks norāda – iedzīvotājiem laukumu labiekārtošanai ir pieejami pašvaldības fondu līdzekļi, ko var piesaistīt, rakstot iedzīvotāju iniciatīvas projektus. 

Laukumu un iekārtu uzraudzību veic Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Tas pēdējo gadu laikā veiktajās pārbaudēs konstatējis neatbilstības daudzos pārbaudītajos spēļu laukumos Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti