Ārpus Rīgas

Liepājā šogad pirmklasniekus pirmo reizi varēs reģistrēt elektroniski

Ārpus Rīgas

Skrudalienā slēgtās pamatskolas ēkā būs bibliotēka un daudzfunkcionāls pakalpojumu centrs

Ingūna Johansone par ārzemēs reģistrētu auto likuma izmaiņu raisīto nemieru Valkā

Nodokli par ārzemēs reģistrēta auto izmantošanu Latvijā valcēnieši apiet ar deklarēšanos Igaunijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valkā pēc ārzemēs reģistrētu auto nodevu likuma izmaiņām satraukušies tie iedzīvotāji, kas savas automašīnas reģistrējuši Igaunijā. Lai par automobili, kurš reģistrēts Igaunijā, nebūtu jāmaksā nodoklis, cilvēki nomaina deklarēto dzīvesvietu uz Igauniju, Latvijas Radio pastāstīja avīzes "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone.

2016.gada decembrī no deklarētās dzīvesvietas Valkā atteikušies 23 cilvēki, kas vēlāk piedeklarējušies ārzemēs, visticamāk, Igaunijā, norāda redaktore.

Ja Valkas iedzīvotāji brauc ar automašīnu, kas reģistrēta Igaunijā, tad ir divas iespējas, skaidro Johanosne: „Ir vai nu jāizdeklarējas no Latvijas un jādeklarējas Igaunijā, vai arī automašīna jāliek uzskaitē Latvijā, papildus par to maksājot 250 eiro [mēnesī].”

Tāpat neskaidrības raisījis, vai nodoklis būs jāmaksā arī tiem, kas ir deklarēti Latvijā, bet strādā Igaunijā un Latvijā iebrauc ar sava uzņēmuma mašīnu.

Daži cilvēki, kas pārdeklarējas, reģistrē mašīnas arī Latvijas pusē. Pērn igauņi nākuši klajā ar paziņojumi, ka Igaunijā reģistrējušies 1000 Latvijas iedzīvotāji.

„Var jau būt, ka viņi piedeklarējušies Igaunijā, bet dzīvo Latvijā, taču tas ir skaitlisks zaudējums Latvijai un Valkai. Vai to sadzirdēs kaut kur Rīgā un sapratīs, ko budžeta saistībā nozīmēs šis skaitlis?” jautā Johansone.

Ziņots, ka par braukšanu ar ārvalstīs reģistrētu auto ir jāmaksā nodoklis. Tā apmērs atkarīgs no tā, cik ilgi auto Latvijā tiek izmantots. Par vienu dienu būs jāmaksā 10 eiro; par mēnesi – 250 eiro; par sešiem mēnešiem – 600 eiro; par gadu – 1000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti