Dienas ziņas

Zemgales uzņēmēji spriež par nākotni

Dienas ziņas

Bažas par satiksmes drošību pēc ielas rekonstrukcijas

Vajag uz pilsētu – brauciet otrdienās

No Salnavas autobuss uz pilsētu – reizi nedēļā; sola problēmu risināt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Kārsavas novada Salnavas pagasts ir viens no apdzīvotākajiem visā novadā, tomēr tikt līdz tuvākajam centram ar sabiedrisko  transportu vietējiem iedzīvotajiem sagādā problēmas. Jau četrus gadus autobuss kursē tikai vienu dienu nedēļā, tāpēc bieži vien, lai tiktu uz pilsētu, vietējie ļaudis izmanto skolas autobusu. 

Tagad ir parādījusies cerība, ka šis sāpīgais jautājums tomēr tiks risināts.  

Braucot uz Kārsavu, Salnavas pagasta iedzīvotajiem vajag rūpīgi izplānot savu dienas kārtību, jo autobuss līdz pilsētai kursē tikai vienu dienu nedēļā. Pirms četriem gadiem autobuss pa maršrutu Zobļeva-Kārsava-Ludza brauca vairākas reizes, tomēr neizdevīguma dēļ reisi tika atcelti.

Salnavas iedzīvotāja Ludmila atzīst – ja vēlas nokļūt Kārsavā, tad jābrauc ar skolas autobusu un ilgi jāgaida.

Šķiet, ka cilvēki pie situācijas ir pieraduši un meklē tās risinājumu pašu spēkiem, vēršoties pēc palīdzības pie kaimiņiem vai braucieniem izmantojot skolas autobusu, kas ik rītu ved  vietējos bērnus uz Kārsavu.

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka skaidro, ka cilvēkiem neliedz izmantot skolas autobusu, lai nokļūtu uz Kārsavu, ja ir jānokļūst pie ārsta vai ir kādas citas steidzamas darīšanas, un šis pakalpojums ir bez maksas.

Salnavas iedzīvotājs Arnis stāsta, ka līdz šim nav dzirdējis, ka „kaut kas kaut ko risinātu, bet nu jautājums ir aktuāls, cilvēki ir teikuši, ka vajadzētu”.

Salnavas pagasta pārvaldes vadītāja Anna Gabrāne atzīst, ka jautājums par papildu reisiem iedzīvotāju kopsapulcē tika pacelts vairākkārt, taču situācija joprojām nav mainījusies. Vietējiem iedzīvotājiem tika piedāvāts uzņemties iniciatīvu un sniegt pārvadātāja pakalpojumus ar savu transportu, taču arī šī ideja panākumus neguva.

„Meklējuši esam risinājumu ar auto transporta pārvadātājiem, bet tas nav rentabli, tāpēc viņi mums nepalaiž to autobusu. Vietējais arī gribēs nopelnīt sev, bet, ja viņš ies katru dienu un te būs tikai 2-3 cilvēki, kas vēlas braukt, tad tas nav iespējams,” situāciju raksturo Gabrāne.

Kārsavas novada priekšsēdētāja Ināra Silicka apgalvo, ka pašlaik par iespēju nodrošināt transporta pakalpojumus Salnavas pagastā  pārrunas notiek ar Rēzeknes autobusu parku, tiesa, izmaiņas varētu sagaidīt tikai jaunā gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti