No rīta daudzviet autoceļi apledo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Otrdienas, 19. oktobra, rītā vietām apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informēja valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi”.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir sekojošos posmos:

  • Siguldas  šoseja (A2) posmā Vangaži – Vireši;
  • Valmieras šoseja (A3) posmā Murjāņi – Valka;
  • Daugavpils šoseja (A6) posmā Lielvārde – Skrīveri;
  • Ventspils šoseja (A10) posmā Kūdra – Strazde;
  • Tīnužu–Kokneses šoseja (P80) posmā Rīgas apvedceļš–Skrīveru pagrieziens.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Talsu, Valkas un Valmieras apkārtnē.

Mainīgos laika apstākļos aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem.

Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams,

un autovadītājs to sajūt, tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicina informēt “Latvijas Valsts ceļus”.

Savukārt valsts AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” informēja, ka otrdienas rītā preventīvi kaisīja un mazināja slīdamību vairāk nekā 600 kilometru garumā vairākos autoceļu posmos Vidzemes, Centra, Sēlijas un Ziemeļkurzemes reģionos.

Lēmumu par konkrētu autoceļu uzturēšanas darbu organizēšanu pieņem ziemas dienesta dežuranti, kuri izvērtē autoceļu stāvokli un atbilstību to uzturēšanas klases prasībām (sniega biezums un apledojums). Informācija par autoceļu faktisko stāvokli tiek iegūta no vairāk nekā 50 meteostacijām, kas izvietotas uz Latvijas galvenajiem autoceļiem, mobilo sensoru datiem, saņemot informāciju no ceļu lietotājiem, dienestiem, aplikācijas “Waze”, kā arī veicot tiešos novērojumus.

Ziemas darbos iesaistītās tehnikas vienības, kas LAU pārziņā ir 600, ir sagatavotas jaunajai sezonai, lai to darbība atbilstu prasībām.

Valsts autoceļi tiek uzturēti atbilstoši noteiktajām uzturēšanas klasēm A, B, C,  D un E. Brauktuves stāvoklis autoceļiem ar dažādām uzturēšanas klasēm var būtiski atšķirties. Ziemas uzturēšanas klases tiek piešķirtas, ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti un autoceļa segumu - asfalts, grants.

Aicina autovadītājus sagatavoties ziemas sezonai: savlaicīgi mainīt riepas un ievērot drošas braukšanas principus ziemas apstākļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti