No aprīļa plāno mainīt vairāku CSDD pakalpojumu cenas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Vairāki Ceļu satiksmes un drošības direkcijas pakalpojumi pavasarī kļūs dārgāki. No tiem vislielākais pieaugums – vairāk nekā 12 reizes – maksai par transportlīdzekļu tirdzniecības vietas reģistrāciju. Cik plaši makus vajadzēs vērt vaļā autovadītājiem?

No aprīļa plāno mainīt vairāku CSDD pakalpojumu cenas
00:00 / 03:27
Lejuplādēt

Atsevišķi CSDD piedāvāto pakalpojumu tarifi ir nemainīgi vēl kopš laikiem, kad Latvijā iedzīvotājiem makos bija lati. Pa šo laiku cenas ir kāpušas teju it visam. No aprīļa cenas plānots aktualizēt arī CSDD pakalpojumos. Vislielākās izmaiņas būs par transportlīdzekļu tirdzniecības vietas reģistrāciju, bet tas attieksies tikai uz komersantiem un vairāk uz tiem, kas pārdod lietotus spēkratus. Tagadējo 14 eiro vietā uzņēmumiem, reģistrējot tirdzniecības vietu, vajadzēs šķirties no 174 eiro.

"Process ir apaudzis ar diezgan daudz papildu segmentiem, proti, tā nav vienkārši reģistrācija datubāzē, tas ietver arī tirdzniecības vietas pārbaudi uz vietas, visu datu pārbaudi, reģistrācijas apliecības izsniegšanu. Bet es domāju, ka šis pieaugums nav kritisks. Tirdzniecības vietas reģistrācija jau nenotiek regulāri. Tas ir vienu reizi uz pietiekami ilgu periodu," stāstīja Satiksmes ministrijas (SM) Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore Annija Novikova.

Lielākās izmaiņas autovadītājiem būs par pieprasītajiem spēkratu reģistrācijas numuriem, kas satur tikai viena cipara simbolus vai tādu ciparu kombināciju, kur pirmais cipars ir jebkāds skaitlis un visi atlikušie simboli ir "0". Cena par tiem pieaugs no 300 līdz 500 eiro. Savukārt ierastajām numura zīmēm sadārdzinājums ir 1,69 eiro.

Par nepilnu eiro pieaugs B kategorijas vadīšanas eksāmena sadaļa par spēkrata izmantošanu. Plānots, ka tā maksās nepilnus 15 eiro. Turpretim, ja ir vēlme nokārtot eksāmenu uz motocikla, tad pārbaude maksās lētāk.

Savukārt tehniskās apskates cena būs vienkāršota. Turpmāk spēkratus vairs neparedz dalīt pa degvielas veidiem, bet gan pa transportlīdzekļu kategorijām. Un šis pakalpojums pieaugs vidēji par 10%, kas ir daži eiro.

"Būtībā šis ir cenrādis, kurā tika ļoti rūpīgi skatīts gan cenu veidošanās princips, gan tie ietekmējošie faktori. Te nevajadzētu būt lielam satraukumam. Protams, citas pozīcijas ir ar loģisku pieaugumu, jo tik tiešām – septiņu un vairāk gadu laikā ir mainījušās gan degvielas cenas, gan darbaspēka izmaksas, gan arī citas pozīcijas, [piemēram], IT risinājumu uzturēšanas izmaksas un tamlīdzīgi," skaidroja CSDD pārstāve Ilze Šipkēvica.

Cenu izmaiņas autovadītājus būtiski neietekmēs, uzskata satiksmes eksperts Oskars Irbītis, norādot, ka tarifu pieaugums ir zemāks par valsts kopējo cenu kāpumu.

"Nedaudz izmainās degvielas cena, vienu bāku pielej un būtībā tā starpība, kas ir uz tehnisko apskati, jau ir nosegta. Vēl, kas attiecas uz šīm numura zīmēm, kur ir šis būtiskais pieaugums, tad, ja mēs uzmanīgi paskatāmies un pameklējam internetā, ja parādās kāda jauna [numuru] sērija, tad tā tiek momentāni izķerta un pēc tam internetā tirgota. Tāpēc šajā gadījumā tas vairāk skar šos, pēc manām domām, negodīgos starpniekus, kas mēģina gūt peļņu, tīri iemaisoties pa vidu starp CSDD un autovadītāju," sprieda Irbītis.

Par tarifu maiņu iedzīvotāji līdz šodienai var publiski izteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti