No amata gāž Alojas novada domes priekšsēdētāju Bārdu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Alojas novada domes ārkārtas sēdē šonedēļ no amata atbrīvots domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (Latvijas Zemnieku savienība), liecina pašvaldības mājaslapā pieejamā informācija.

Iesniegumu par Bārdas atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata iesniedza deviņi domes deputāti. Tikpat daudz no kopumā 15 deputātiem arī nobalsoja par Bārdas atbrīvošanu no amata.

Iebildumi pret Bārdas darbu saistīti ar pašvaldības budžeta līdzekļu izlietojumu. Lai arī Bārda ne reizi vien esot informēts par "satraucošo" situāciju pašvaldības budžetā, tas netika ņemts vērā, līdz ar to izdevumi turpināja pieaugt, sēdē norādīja deputāts Māris Možvillo (Nacionālā apvienība).

Tāpat iebildumi ir par to, ka Bārdas sniegtā informācija domes un tās komiteju sēdēs ne vienmēr atbildusi patiesībai. Līdz ar to būtiski lēmumi pieņemti, neinformējot deputātus. Bez pārējo deputātu ziņas virzīti lieli investīciju projekti, klāstīja Možvillo.

Pārmetumi saistīti arī ar pašvaldības vadītāja komunikācijas stilu. "Domes priekšsēdētāja komunikācijas stils ar deputātiem un iedzīvotājiem neatbilst labas pārvaldības principiem un pārkāpj pieklājības normas," teica Možvillo.

Viņš Lsm.lv pieļāva, ka jauns novada domes priekšsēdētājs varētu tikt ievēlēts nākamajā sēdē.

Kā aģentūrai LETA atklāja pats Bārda, viņaprāt, nav viena konkrēta iemesla, kāpēc viņš atstādināts no amata.

"Es domāju, ka tā vairāk kādam ir tiekšanās pēc priekšsēdētāja amata. Trīs gadu laikā ir diezgan daudzi labi padarīti darbi, dažādu lielu objektu svinīgas atklāšanas. Domāju, ka tas [atstādināšana no amata] darīts vairāk, lai kāds iegūtu sev publicitāti. Varbūt vēl ir kādas slēptas lietas, par kurām es nezinu, un tās droši vien parādīsies tuvāko mēnešu lēmumos," min Bārda.

Viņš nenoliedz, ka iepriekš, balsoties uz citu deputātu darbībām, nojautis, ka kaut kas tāds sekos.

Pārmetumi par budžeta izsaimniekošanu esot aplami apgalvojumi. "Ja mēs skatāmies uz budžeta ieņēmumiem dotajā brīdī, tie ir 72%, plānotie izdevumi ir nedaudz virs 50%. Es ne reizi neesmu saņēmis kāda deputāta priekšlikumus vai ierosinājumus, ka kaut kas būtu nesaimnieciski darīts. Tādā ziņā es varu skatīties ar skaidru skatienu jebkuram sejā. Neuzskatu, ka šajā lietā ir kas patiešām pamatots," bilst Bārda.

Viņš deputāta mandātu nolikt neplāno. Priekšsēdētāja pienākumus šobrīd pilda Dace Vilne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti