No 1. janvāra par vidēji 10% palielinās policistu, ugunsdzēsēju, robežsargu un cietumu darbinieku algas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 2023. gada 1. janvāra par vidēji 10% palielinās iekšlietu nozares iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm mēnešalgu, kā arī paaugstinās speciālo piemaksu ugunsdzēsējiem glābējiem, par valdības lēmumu informēja Iekšlietu ministrijā.

Lai varētu korekti klasificēt amatus tiem noteikto funkciju nodrošināšanai, noteikt šo amatu pienākumu izpildei nepieciešamo izglītību un atbilstošo mēnešalgu grupu, valdība atbalstīja grozījumus noteikumos par amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm amatu klasifikāciju.

Paredzēts, ka no nākamā gada 1. janvāra mēnešalga tiks palielināta Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Iekšējās drošības biroja amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, minēto dienestu koledžās nodarbinātajiem un studējošajiem, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes, kas ir Tieslietu ministrijas pārraudzībā, amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!") norādīja, ka pašlaik šim mērķim 2023. gadam piešķirts un turpmākajiem gadiem pielemts valsts budžeta bāzes finansējums 24 miljonu eiro apmērā. Tāpat ministrijas prioritāte 2023. gadam ir vēl papildu 4,7 miljonu eiro piešķiršana nodarbināto atalgojuma palielināšanai Iekšlietu ministrijas iestādēs.

Paredzēts, ka augstākais mēnešalgu palielinājums katrā grupā būs noteikts tā, lai amatpersonām faktiski noteiktās mēnešalgas turpmāko trīs gadu laikā varētu pakāpeniski palielināt vidēji par 30%, ievērojot valdības pieņemto lēmumu par finansējuma palielinājumu amatpersonu atlīdzībai. Tāpat paredzēts, ka individuālā mēnešalga tiek noteikta, ņemot vērā konkrētās amatpersonas individuālās kvalifikācijas, kompetences, darba snieguma līmeni un regulāro darba apjomu. 

Noteikumi paredz arī palielināt speciālās piemaksas apmēru līdz 300 eiro ugunsdzēsējiem glābējiem, kuri veiks zemūdens darbus. Tāpat paredzēts noteikt vienotus nosacījumus iekšlietu nozares iestādēm un Ieslodzījuma vietu pārvaldei izdienas kritērija piemērošanā, nosakot, ka izdienas kritērija ietekme uz mēnešalgas apmēru ir 20 eiro, ja amatpersonas izdiena ir no viena līdz pieciem gadiem, un katrus nākamos piecus gadus izdienas kritērija ietekme ik reizi pieaugs vēl par 20 eiro. Maksimālā izdienas kritērija ietekme uz mēnešalgas apmēru ir 100 eiro, ja amatpersonas izdiena ir 20 un vairāk gadu. Izdienas ietekme uz mēnešalgas apmēru stimulēs amatpersonas ilgāk palikt dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti