NMPD Sabilē izveidojis jaunu brigāžu punktu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Lai kritiskās situācijās mediķi ātrāk nokļūtu pie pacientiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Sabilē izveidojis jaunu brigāžu punktu un papildu brigādi Kurzemes reģionā, informēja dienestā.

NMPD brigāde Sabilē darbu sāk no otrdienas, 5. maija. Jaunā punkta izveidošana šajā apkaimē būtiski uzlabos kopējo brigāžu izvietojuma tīklu Kurzemē, palielinot dienesta reaģētspēju un operativitāti Sabilē un tās tuvumā esošajos pagastos, kur iepriekš ilgstoši ir bijis sarežģīti nodrošināt savlaicīgu ierašanos izsaukumos, uzsver NMPD.

Dienests uzsver, ka kopš 2019. gada sākuma līdz šim visā Latvijā ir izveidojis jau sešas papildu brigādes un septiņus jaunus brigāžu punktus. Pieci no tiem – Murmastienē, Sinolē, Jaunjelgavā, Dricānos un Pāvilostā – darbu sāka pagājušajā gadā. Savukārt šogad marta sākumā jauns brigāžu punkts, ņemot vērā operativitātes rādītājus un arvien pieaugušo iedzīvotāju skaitu Pierīgā, izveidots arī Ikšķilē.

Jaunizveidotajos punktos lielākoties strādā jaunā tipa brigādes, kurās uz izsaukumiem dodas viens mediķis un operatīvā transportlīdzekļa vadītājs un kuras tiek veidotas papildus jau esošajām brigādēm. Tās darbojas pēc pirmā reaģētāja principa – izsaukuma vietā ierodas pirmās, jo atrodas notikuma vietai vistuvāk, un nepieciešamības gadījumā īpaši kritiskās situācijās tām no tuvākajiem punktiem palīgā steidz citas brigādes.

NMPD atgādina - lai saņemtu neatliekamo palīdzību, ir jāzvana uz ārkārtas tālruni 113, nevis jādodas uz brigādes punktu. Mediķu brigādes steidz no viena izsaukuma uz otru un ne vienmēr atrodas uz vietas savā punktā, turklāt nepieciešamības gadījumā, ja to prasa operatīvā situācija, brigāde var būt pārdislocēta arī citviet. Šādos gadījumos 113 dispečercentrs uz izsaukumu nekavējoties nosūta citu tuvāko, brīvo brigādi.

NMPD uzdevums ir sniegt palīdzību situācijās, kad cilvēka veselība un dzīvība ir apdraudēta un izšķirošas ir minūtes. NMPD mediķu brigāde jāizsauc, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, elpas trūkums, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad ir padraudēta dzīvība un palīdzību nepieciešams sniegt nekavējoties un neatliekami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti