Nīderlandē pedofilam no Latvijas Miķelsonam piespriež 18 gadu cietumsodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Tiesa Nīderlandē pirmdien pedofilam no Latvijas Robertam Miķelsonam piesprieda 18 gadu cietumsodu un beztermiņa ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā, ziņo aģentūra "Associated Press" (AP).

Tiesa Nīderlandē pirmdien pedofilam no Latvijas Robertam Miķelsonam piesprieda 18 gadu cietumsodu un beztermiņa ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā, ziņo aģentūra "Associated Press" (AP).

Amsterdamas apgabaltiesas tiesnesis Hanss Boduēns sacījis, ka Miķelsona tiesā paustā nožēla neesot ticama, tāpēc tā nav ņemta vērā, lemjot par sodu, vēsta AP.

Jau ziņots, ka prokuratūra bija pieprasījusi Miķelsonam piespriest 20 gadu cietumsodu. Prokuratūra Amsterdamas apgabaltiesā iesniegtajos dokumentos norādījusi, ka pieprasa ārkārtēju sodu par ārkārtējiem noziegumiem un ka tiesājamais ir "auksts, rafinēts aprēķinātājs, kas lepojas ar savu rīcību".

29 gadus vecais bijušais Rīgas iedzīvotājs Miķelsons, kurš tagad ir Nīderlandes pilsonis, bija apsūdzēts par 67 bērnu seksuālu izmantošanu no 2007. līdz 2009.gadam, kad viņš strādāja vairākās pirmsskolas audzināšanas iestādēs Nīderlandē. Viņš bija apsūdzēts arī par tūkstošiem nepiedienīgu fotogrāfiju un videomateriālu, kuros redzami bērni, izgatavošanu un izplatīšanu internetā līdz pat Kanādai.

Par šādām apsūdzībām maksimālais soda mērs Nīderlandē ir 20 gadu ieslodzījums.

Miķelsons tika aizturēts 2010.gada 7.decembrī, bet dienu iepriekš tika aizturēts viņa 39 gadus vecais homoseksuālais partneris, kas tiek identificēts kā Rihards van O. Pēc viņu aizturēšanas sākās plaša izmeklēšana gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā.

Kanādas policija februārī aizturēja četrus vīriešus uz aizdomu pamata par līdzdalību Miķelsona pedofilijas tīklā, vēstīja Nīderlandes plašsaziņas līdzekļi.

Miķelsons strādāja Amsterdamas pirmsskolas audzināšanas iestādēs no 2007.gada februāra līdz 2010.gada janvārim, kur pieskatīja bērnus līdz četru gadu vecumam.

Kopš 2009.gada viņš strādāja arī par bērnaukli, savus pakalpojumus piedāvājot internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti